Jak vybrat vakuový čistič pórů

Součástí pravidelné péče o pleť je také čištění pórů. Ucpané póry nejen že nevypadají pěkně, ale může se z toho tvořit i zánět. Vakuový čistič pórů se postará o jejich dokonalou čistotu a vaše pleť bude vypadat mladistvě a svěže. Hloubkové čištění pleti zbaví póry každé nečistoty, pomůže zbavit pleť skvrn a akné. Účinek je přitom mnohem intenzivnější, než když používáte jen kosmetiku na čištění pleti.

Table Of Contents

Při výběru na vás čeká porovnání důležitých parametrů. Základním kritériem by měla být možnost nastavení různého stupně intenzity sání. Dále si vyberte způsob napájení. K jednotlivým modelům výrobce přidávají také různé nástavce pro jednodušší čištění každé části tváře. Pro dokonalý výsledek dodržujte správný postup — i ten najdete v následujícím článku.

Jak to funguje?

Vakuový čistič pórů využívá vakuovou technologii, kterou se odstraňují nečistoty z pleti. Čistič tahem vzduchu vytvoří podtlak, čímž vzniká vakuum, pomocí kterého se čistí póry. Takové čištění je vhodné pro muže i ženy. Vakuový čistič je navíc možné využít pro všechny typy pleti, dokonce i pro tu citlivou. Při čištění byste ale měli přizpůsobit sílu sání vašemu typu pleti.

vyberomat cz vacuum pore cleaner
vyberomat cz vacuum pore cleaner

Vakuové čističe se prodávají s několika nástavci. Každý z nich je uzpůsobený pro odlišný způsob znečištění. Výhodou je bezpečné čištění pleti bez rizika vzniku zánětu, ke kterému často při čištění pórů dochází. Čištěné je bezbolestné a jde do hloubky, jako kdybyste si pleť nechali vyčistit v kosmetickém salónu.

Na nepříjemné pocity či bolest a podráždění při vytlačování pórů můžete v klidu zapomenout. Přístroj je malý, takže si ho bez problému sbalíte i na cesty.

Čištění pro mladistvý vzhled pleti

Vakuové čištění odstraní z pokožky i odumřelé části a zlepšuje krevní oběh. Pleť se stává pružnější a pevnější. Výsledkem je pomalejší stárnutí buněk a svěží vzhled. Kombinací s masáží obličeje stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu. Můžete ho využívat nejen na tvář, ale i na krk a dekolt.

Jak používat vakuový čistič pórů

Pro dokonalý výsledek se doporučuje před čištěním pleť napařit po dobu 10–15 minut nebo si ji nahřát horkým ručníkem. Díky tomu se póry otevřou čištění bude účinnější.

Potom si vyberte vhodný nástavecnastavte intenzitu sání. Na jednom místě byste měli přístroj podržet po dobu 2–3 sekund. Pomalu s ním takto pohybujte po celé tváři a podle potřeby vyměňte jednotlivé nástavce. Nakonec si na obličej přiložte studený ručník. Póry se tak uzavřou, což zabrání vniknutí nových nečistot. Pleť nakonec ošetřete vhodným krémem. Nezapomeňte očistit nástavce přístroje — nejlépe pod tekoucí vodou.

Podle čeho vybírat

Před nákupem vakuového čističe zohledněte několik parametrů. Díky tomu si vyberete produkt, který vám bude nejlépe vyhovovat. Zaměřte se hlavně na možnost nastavení různé intenzity sání a vyhovující typ napájení. Čističe se vyrábí i v různých designových provedeních, jehož výběr vám třeba také přinese radost.

Intenzita sání

Intenzita sání vám prozradí, jaký je sací výkon čističe. Nejlépe uděláte, když si vyberete model, kde je možné upravovat intenzitu sání. V závislosti na konkrétním modelu je v nabídce odlišné nastavení, kolem 3–5 možností intenzity.

Nejnižší intenzitu sání využijete, pokud máte citlivou pleť. Pro odolnější pleť se nebojte využít i silnější sání. Silnější sání také snadno nastavíte i na hůře dostupných místech například v záhybech kolem nosu.

vyberomat cz vacuum pore cleaner
vyberomat cz vacuum pore cleaner

Způsob napájení

Vakuový čistič pórů může být napájený nabíjitelným akumulátorem, pomocí kabelu, nebo na baterie. Každý z těchto způsobů má svoje plusy i mínusy.

Napájení akumulátorem

Modely, které jsou napájené nabíjitelným Li-ion akumulátorem vás nebudou omezovat při pohybu. Výhodou je, že nebudete muset dokupovat baterie. Když se rozhodnete pro tento typ, zkontrolujte si v popisu produktu dobu provozu bez potřeby nabití. Zajímat by vás měl i čas, který bude akumulátor potřebovat na nabití.

Čistič na baterie

Pokud si vyberete model na baterie, počítejte s o něco nižším výkonem. Čeká vás i nutnost dokupování baterií. Používaný typem jsou baterie AAA. Jestli často cestujete, tento typ pro vás bude, vzhledem k elektrické sítě, nejvýhodnější.

Ergonomické tvarování

Aby se vám s tímto přístrojem dobře manipulovalo, měl by se vám dobře držet v ruce. Výhodou je proto ergonomické tvarování, které vám dokonale padne do ruky.

Design

Tento přístroj se vyrábí v mnoha designových provedeních. Snadno si zvolíte barvu, která vám nejvíce vyhovuje. Na trhu najdete modely v bílé barvě a v různých kombinacích s odstíny zelené, růžové, modré a dokonce i v metalických barvách. Vakuový čistič barevně sladíte se zařízením vaší koupelny nebo s barvou ostatních kosmetických pomůcek.

Displej

Některé modely jsou vybavené displejem. Zobrazuje se na něm aktuální nastavení intenzity, stav nabití akumulátoru či stav baterie.

Cena

Nejlevnější vakuové čističe pórů koupíte už v ceně od 500 do 900 Kč. Už v této cenové kategorii seženete model se třemi nástavci a úrovněmi intenzity sání. V střední cenové kategorii okolo 1 250 Kč seženete čistič s displejem více nástavci. Nejdražší modely v ceně nad 2 500 Kč obsahují také nástavec na masírování pleti a další vymoženosti.

vyberomat cz vacuum pore cleaner
vyberomat cz vacuum pore cleaner

Nástavce na vakuový čistič pórů

Pro těžko přístupná místa jsou spolu s čističem dodávané různé nástavce. Může jich být až 5. Platí, že čím více nástavců je v balení, tím lépe se dostanete na každé místo na tváři, krku či dekoltu.

Nástavec s nejmenším otvorem — využijete ho na oblast záhybů kolem nosu. Je také vhodný pro citlivou pokožku.

Větší nástavec — vyčistí rozsáhlejší plochy a dobře přístupná místa. Snadno nastavíte vyšší intenzitu sání.

Nástavec pro peeling — najdete ho i pod názvem nástavec s mikrokrystalickou hubičkou. Používá se na odstranění odumřelých částeček pokožky. Pro dokonalý efekt byste ho měli využívat přibližně 2x týdně.

Oválný nástavec — používá se na oblast kolem nosu a rtů.

Závěr

O krásnou pleť bez černých teček a pórů se postará vakuový čistič. Tento přístroj malých rozměrů dokáže s pletí doslova zázraky. Díky pravidelnému čištění se zbavíte ucpaných pórů a akné. Pleť navíc omladí, prokrví podpoří tvorbu kolagenu a elastinu.

Při výběru začněte volbou intenzity sání a typem napájení. Určitě vás bude zajímat i design přístroje. Pro jednoduchost manipulace zkontrolujte to, zda vám vyhovuje tvar. Jednotlivé modely jsou dodávané s různými nástavci pro snadnější čištění každé oblasti tváře. Abyste využili všechny přednosti tohoto přístroje, měly by být alespoň tři. Budete si tak moct vybrat nástavec pro peeling, čištění těžce dostupných míst i větších ploch.

Jak vybrat infralampu, biolampu nebo horské slunce

Jak správně vybrat odlakovač na nehty

Jak vybrat šampon na vlasy

vyberomat.cz yogurt scaled

Jak vybrat nejlepší jogurtovač

Facebook Twitter Gmail Jogurt si můžete jednoduše koupit v kterýchkoliv potravinách. Pokud však chcete vědět, co všechno váš jogurt obsahuje, můžete si ho vyrobit doma.…
vyberomat.cz nail polish

Jak vybrat lak na nehty

Facebook Twitter Gmail Laky na nehty ženy rády uschovávají v mnoha kosmetických taštičkách. Jsou totiž oblíbeným prostředkem pro zkrášlení nehtů. Na trhu najdete pestrou škálu…
vyberomat.cz waffles

Jak vybrat vaflovač

Facebook Twitter Gmail Každý, kdo si rád pochutná na sladkých vaflích, rád využije příležitost připravit si je kdykoliv i doma. Pokud patříte mezi takové mlsouny…
vyberomat.cz treadmill

Jak vybrat běžecký pás

Facebook Twitter Gmail Běžecký pás vás udrží fit během celého roku. Můžete si na něm zaběhat i v případě nepříznivého počasí, aniž byste museli chodit…
vyberomat.cz electronic nanny

Jak vybrat nejlepší dětskou chůvičku

Facebook Twitter Gmail Dětské chůvičky jsou druhem monitoru, kterým dochází k přenosu zvuku či obrazu na kratší nebo větší vzdálenosti. Jejich pomocí můžete kontrolovat  dítě nacházející…

Jak vybrat GPS lokátor pro vašeho psa

Facebook Twitter Gmail Asi nikdo nechce zažít ten pocit bezmoci, když se vám zaběhne pes, dlouho se nevrací a vy nevíte, kde je. Pokud je váš…
vyberomat cz vacuum sealer

Jak vybrat vakuovačku

Facebook Twitter Gmail Chtěli byste prodloužit životnost potravin během skladovaní? Pro tento účel v domácnosti slouží vakuovačka. Je to kuchyňský spotřebič, který vysaje z nádoby nebo ze…
vyberomat.cz ironing board

Jak vybrat žehlicí prkno

Facebook Twitter Gmail Ne každé žehlicí prkno je stejné. Je proto důležité, abyste vybrali takové, na kterém budete pohodlně žehlit, a bude vám vyhovovat ve…
vyberomat.cz arm coffee machine

Jak vybrat nejlepší pákový kávovar

Facebook Twitter Gmail Pokud je příprava kávy vaším koníčkem či rituálem, je pákový kávovar ta pravá volba pro vás. Jeho hlavní výhodou je možnost detailní…
vyberomat.cz shampoo

Jak vybrat šampon na vlasy

Facebook Twitter Gmail Šampon na vlasy je přípravek, který používá každý z nás. Zbaví vlasy všech nečistot i mastnoty a dodá jim výživné látky. Při…

Jak vybrat správné kolo

Facebook Twitter Gmail Kolo nemusíme nikomu představovat. Od jeho vynálezu se postupně stal oblíbený prostředek nejen na přepravu, ale především na sportování. Před koupí je…
vyberomat.cz smartwatch

Jak vybrat chytré hodinky

Facebook Twitter Gmail Hodinky s mnoha funkcemi se v poslední době stávají velkým hitem. Jsou nejen pěkným módním doplňkem, ale také velmi užitečným pomocníkem. Na…

Napsat komentář