Huawei má patent na telefon se zakřiveným displejem do boků, co nahradí veškerá boční tlačítka

Čínská společnost Huawei plánuje do budoucna další technologii v oblasti smartphonů. Chtěla by na trh dostat telefon, u něhož bude obrazovka výrazně přesahovat z přední strany na oba boky, a zcela tím na tomto místě odstraní veškerá fyzická tlačítka.

Displej tak výrazně přesahuje z přední strany na oba boky po celé jejich délce, a navíc pokrývá celou přední stranu telefonu. Proto nikoho nepřekvapí, že i selfie kamera je skrytá pod displejem.

Prozatím se jedná pouze o koncept, ale už teď ho má společnost patentovaný. Navíc je patent již převedený do vizuální podoby, takže s velkou pravděpodobností se tento projekt uskuteční a třeba bude během pár měsíců skutečně dostupný k prodeji.

Hlavní myšlenkou je, že na boku se budou zobrazovat různé notifikace, jako je například stav baterie, příchozí zprávy a podobně. Displej bude také suplovat chybějící fyzická tlačítka, například pro ovládání hlasitosti, na které jsme běžně na bocích zvyklí.

Nejde ale o nic zcela přelomového, společnost Huawei jen kombinuje různé technologie, se kterými už má zkušenosti u minulých modelů telefonů. Podobné technologie se objevily již u loňské řady Mate. Konkrétně se rozšíření displeje povedlo výrobcům dostat do modelu telefonu Huawei Mate 30 Pro, kde roztáhli displej až těsně přes kraje a odstranili fyzická tlačítka pro ovládání hlasitosti na bocích. To podobné se objevuje u loňského modelu Huawei Mate 40 Pro, který má také displej roztažený přes okraje a přes horní hranu.

Čínská společnost byla založena již v roce 1987. Zaměřuje se na například na výrobu chytrých telefonů s velmi inovativními technologiemi.

Jak již bylo zmíněno výše, u tohoto modelu telefonu s displejem do boků se prozatím jedná pouze o koncept. Na jeho schválení a výrobu si budeme muset ještě počkat. Ale i tak máte aktuálně na výběr ze široké škály telefonů od Huawei, které nabízí zajímavě řešené telefony se skládacím displejem a dalšími technologickými vychytávkami.

Mezi aktuálně nejlepší patří Huawei Mate 40 Pro, jehož dominantou je to, že s ním dokážete současně pořizovat záběry z přední i zadní kamery. Jeho předností je také OLED obrazovka, kde je přední displej roztažený přes okraje, ale i přes horní hranu.

Napsat komentář