Společnosti Spotify a Facebook spojily své síly, čímž vznikl integrovaný hudební přehrávač

Už nějaký čas se mluvilo o možné vznikající spolupráci mezi velkými společnostmi Facebook a Spotify, která se nesla pod názvem projekt Boombox. Nikdo pořádně netušil, o co jde. Nedávno ale k došlo potvrzení spolupráce mezi hudební streamovací službou a sociální sítí a společně představily novinku v podobě integrovaného hudebního přehrávače.

Pokud jste uživateli Facebooku a rádi a často brouzdáte po této sociální síti na svém mobilním telefonu, nejspíše vás tato nová služba spojená s poslechem hudby nebo podcastů potěší. Funguje to tak, že svou oblíbené interprety si pustíte z aplikace Spotify, ale přitom zůstanete na platformě Facebook. Při sledování obsahu na sociální síti tak můžete mít na pozadí zapnutou hudbu, a užít si přitom obě činnosti najednou.

Ohledně účtu a plateb se nic nemění, je to stejné jako s klasickým účtem na Spotify. Můžete využívat bezplatnou, nebo placenou verzi. Nemáte-li ale předplacenou verzi, budou se vám během přehrávání objevovat rušivé reklamy a další omezení.

Jak již bylo zmíněno výše, služba bude dostupná pro jak uživatele Spotify Premium, tak i pro Free Spotify. Jedná se o přehrávač v mobilní verzi Facebooku, který je dostupný bez omezení pro iOS i Android.

Aktuálně je přehrávač dostupný jen v dále zmíněných zemích: Argentině, Austrálii, Bolívii, Brazílii, Kanadě, Chile, Kolumbii, Kostarice, Dominikánské republice, Ekvádoru, Salvadoru, Guatemale, Hondurasu, Indonésii, Izraeli, Japonsku, Malajsii, Mexiku, na Novém Zélandě, v Nikaragui, Panamě, Paraguayi, Peru, Jižní Africe, Thajsku, Uruguayi a ve Spojených státech. Jak jste si určitě všimli, Česká republika mezi nimi zatím není. Se spuštěním se ale během pár měsíců počítá i do dalších států a věřme proto, že se objeví i u nás.

Nejedná se ale o první spolupráci v rámci Facebook a Spotify. V minulosti už byla hudba ze Spotify integrována například k využití v Instagram stories nebo i Facebook stories. Hudbu můžete jednoduše přes Spotify nasdílet do svého příběhu na sociální síti a kdokoli ho uvidí, snadno si překlikne na skladbu ve Spotify.

Ať už máte telefon s iOS nebo s Androidem, můžete využívat Facebook i Spotify účet bez omezení. Doufejme, že se brzy dočkáme nově vzniklé hudební platformy i u nás v České republice.

Napsat komentář