Jak správně vybrat odlakovač na nehty

Pokud patříte k těm ženám, které si příležitostně nebo příležitostně lakují nehty, určitě jste již někdy použily odlakovač. Odlakovač je účinný způsob, jak odstranit zbytky laku z nehtů. Jednotlivé produkty se od sebe liší ve více vlastnostech. Abyste si vybrali ten správný odlakovač na nehty, který vám bude nejlépe vyhovovat, měli byste tyto rozdíly znát. Právě to vám pomůže při výběru.

Při koupi si nejprve vyberte typ odlakovače, který preferujete. Můžete si vybrat podle složení nebo podle způsobu použití. Důležitý je také účinek produktu na vaše nehty a jejich zdraví. Když už budete znát všechny rozdíly, na závěr článku si můžete přečíst, jak správně nehty odlakovat.  

Typy odlakovačů

Na trhu najdete několik typů odlakovačů. Liší se od sebe svým složením. Můžete si vybrat:

Acetonové odlakovače na nehty

Acetonové odlakovače používají k rozpouštění laku na nehty aceton. Jsou dobrou volbou, pokud potřebujete odstranit více vrstev laku nebo lak se třpytkami. Odlakovače s acetonem ale nejsou moc vhodné pro pravidelné používání. Aceton totiž oslabuje nehty. Neměli byste ho používat ani v tom případě, pokud máte suché a lámavé nehty.

Bezacetonové odlakovače na nehty

Jemnější způsob odstranění laku představují odlakovače bez acetonu. Díky přidaným látkám pro hydrataci je můžete používat i na citlivé nehty. Nezapomeňte ale použití odlakovače kombinovat s posilujícími přípravky pro nehty.

Parfémované odlakovače na nehty

Parfémované odlakovače zmírňují typický pach odlakovačů přidáním vůně. Můžete se setkat s různými vůněmi.

Odlakovače ve formě pera

Odlakovače ve formě pera využijete při úpravě nehtů po lakování. Jemnou špicí pera na odlakování odstraníte lak z pokožky mimo nehtu.

Odlakovací ubrousky

Odlakovací ubrousky jsou výbornou pomůckou na cesty. Díky nim nebudete muset do kosmetické taštičky balit lahvičku s odlakovačem i kosmetické tampóny. Lak jednoduše odstraníte pomocí ubrousků nasáklých odlakovačem. Některé odlakovací ubrousky obsahují i složky pro ošetření kůže.

Odlakovací tampony

Odlakovací tampóny jsou podobně jako ubrousky nasáklé odlakovačem. Zabalené v krabičce si je můžete vzít, pro případ potřeby, kamkoliv s sebou.

Bio odlakovače

Pokud hledáte výrazně šetrný odlakovač k pokožce, vyzkoušejte bio odlakovač. Tyto produkty obsahují různé přírodní látky, které mají hydratační a regenerační účinky na nehty.

Odlakovače podle účinku

Pravidelné lakování a odlakování nehtů narušuje jejich přirozenou strukturu, vysouší je a může způsobovat jejich lámavost. Proto v mnoha odlakovačích naleznete látky, které nehtům pomáhají v regeneraci. Můžete se setkat s více účinky na nehty:

  • Odlakovače s protizánětlivým účinkem – chrání nehty a pokožku před zánětem.
  • Vyživující odlakovače – dodávají nehtům vitamíny A a E. Nehty se díky tomu nevysušují a neslábnou.
  • Proti lámání a třepení – posilují strukturu nehtů, zabraňují jejich vysoušení a lámání. Mezi složkami těchto produktů najdete například přírodní oleje a vitamín E.
  • Odlakovače s regeneračním účinkem – regeneraci nepotřebuje jen nehet, ale i nehtové lůžko. Regenerační odlakovače obsahují látky pro jeho obnovu a posílení jako glycerin, rostlinné oleje a proteiny.

Podle objemu

Odlakovače se od sebe odlišují i objemem. Pro občasné použití je vhodné balení s obsahem 50 ml. Pokud si nehty často lakujete, uvažujte nad balením v objemu 100–150 ml. Větší objem je vhodný pro profesionální použití v nehtových salonech. Pro tento účel si můžete koupit balení 500 nebo 1 000 ml.

Jak správně odlakovat nehty

Abyste lak na nehty odstranili opravdu důkladně a zároveň co nejšetrněji, dodržujte následující postup:

  1. Naneste odlakovač na kosmetický tampon a přiložte ho na nehet. Chvíli nechte působit.
  2. Stírejte lak směrem ke konečkům prstů. Dávejte při tom pozor na okolní pokožku. Měli byste se jí dotýkat co nejméně.
  3. Ruce důkladně omyjte. Pokud je to možné, nenanášejte nový lak ihned. Dopřejte nehtům regeneraci. Vhodné je použití krému či olejíčku na nehty.

Pro zdraví pokožky prstů i nehtů se doporučuje nepoužívat odlakovač více než jednou týdně. Netýká se to jen odlakovačů s acetonem. I bezacetonové odlakovače obsahují chemické látky, které při častém použití nehtům neprospívají.

Závěr

Odlakovač je nezbytným pomocníkem pro každou ženu, která si ráda lakuje nehty. Při koupi máte na výběr několik typů odlakovačů. Základní dělení je na acetonové a bezacetonové. Na trhu najdete také praktické řešení odstranění laku z pokožky okolo nehtů v podobě pera nebo odlakovacích ubrousků, které oceníte nejen během cestování. Vybírejte proto podle vašich potřeb.

Jednotlivé produkty se od sebe liší i účinkem. Jiný odlakovač budete potřebovat na suché a lámavé nehty a jiný, pokud budete chtít nehtům poskytnout dostatečnou výživu. Pro zdraví nehtů nezapomínejte na důkladné odstranění zbytků laku a péči o ruce. Pokud si nehty lakujete pravidelně, dopřejte jim hydrataci a vyživení i prostřednictvím krémů či kondicionérů na péči o nehty.

Napsat komentář