Jak vybrat žehličku na vlasy

Žehlička na vlasy je dnes již součástí povinné výbavy téměř každé ženy a dámy, která má alespoň polodlouhé vlasy. Proč je to tak? Je to jednoduché – žehlička na vlasy vás zachrání i tehdy, když máte takzvaný „bad hair day“, čili, když vlasy nevypadají právě podle vašich představ.

Na trhu je množství značek a druhů tohoto produktu, které lze nalézt v nejrůznějších cenových kategoriích. Někdy lákají nízkou cenou, ale můžeme konstatovat, že v levnější a v dražší verzi žehliček na vlasy je opravdu velký rozdíl. Navíc aktuálně se výrobci přetékají a nabízejí další a další benefity, které vaše vlasy používáním získají. Proto si v následujícím článku vysvětlíme, na co se při výběru žehličky na vlasy zaměřit a co musí skutečně kvalitní žehlička mít.

Druhy žehliček na vlasy

Skutečným benefitem žehliček na vlasy je, že vytvoří efekt dokonale hladkého a lesklého účesu, a dokonce i vlnitý účes. Někdy se stává, že levnější verze žehliček zanechají spíše vaše vlasy krepatějící, zkrátka, efekt není ten správný. Aktuálně jsou součástí žehliček na vlasy i keratinové plochy, keramika či arganový olej, proto je skutečně z čeho vybírat. Pojďme si žehličky na vlasy rozdělit na základní druhy:

Standardní žehlička na vlasy

To je úplná klasika mezi žehličkami na vlasy. Standard i mezi levnějšími verzemi těchto žehliček je keramický povrch, tím pádem jsou šetrnější k vašim vlasům. Klasická žehlička pracuje principem tepla, takže se keramické plochy nahřívají a díky tomu vyrovnávají vaše vlasy. Standardní rozsah teplot, které daná žehlička nabízí je od 130 až do 200 nebo dokonce až 230 stupňů. Tato žehlička má vždy rovnou plochu, aby vyrovnala vlasy podle potřeby.

Parní žehlička na vlasy

Parní žehlička na vlasy se až tak výrazně neliší od té klasické, ale na rozdíl od ní je k vlasům o něco šetrnější. Hodí se pro ten typ vlasů, které mají sklony k třepení a jsou jemnější. Parní systém totiž nejen vyhlazuje vlasy na jejich povrchu, ale uhlazuje vlasové vlákno i v celé jeho struktuře. Její hlavní výhodou však je, že je šetrnější k vlasům jako obyčejná žehlička na vlasy. Díky páře jsou vlasy i viditelně hydratované a ještě lesklejší. Pokud máte tedy velmi husté nebo nepoddajné vlasy, parní žehlička může být velmi vhodná. Parní žehlička má destičky většinou vyrobené z keramiky a její cena je o něco vyšší než cena klasické žehličky na vlasy.

Cestovní mini žehličky

Velmi populární jsou aktuální i cestovní žehličky na vlasy. Proč? Protože jsou velmi skladným kouskem elektroniky, když dáma cestuje. A stále skvěle poslouží. Mini cestovní žehlička zabere mnohem méně místa a je lehčí. Vybírejte si však takovou cestovní žehličku, která má keramické plotýnky, proto je schopna stále rovnoměrně držet teplo po celé délce žehličky. I cestovní žehličky se stejně rychle zahřívají a také mají displej, který vám po celou dobu ukazuje teplotu.

Žehličky na vlnité vlasy.

Dnes už můžete mít jednu žehličku na vlasy, se kterou vyčarujete dva efekty, a to buď rovné vlasy nebo jemné a plynulé vlny. Tajemství této žehličky je v tom, že její plochy jsou jemně zaoblené. Pokud máte tenčí vlasy, bude pro vás tato žehlička plně postačovat i na žehlení. Méně vhodná je již na velmi husté vlasy. Cenově je tato žehlička na vlasy dostupná v podobné ceně jako zcela klasická žehlička.

Žehlící kartáče

Pokud máte pocit, že klasická žehlička na vlasy dává vaším vlasům příliš zabrat, případně jejich ničí, bude pro vás ta pravá žehlicí kartáč. Už podle názvu se žehlicí kartáč liší v tom, že její žehlící plochy netvoří ploténky, ale kartáče. Žehlicí kartáč bez problémů nahradí i normální kartáč na česání. Navíc, její štětinky bývají napuštěné i keratinovým nebo jiným olejem, který vlasům dodá lesk a vitalitu. Na trhu je množství modelů těchto žehliček, které se samozřejmě liší cenou. Jsou dostupné i žehličky s ionizátorem, rotační technologií, se sušením apod.

Ionizační žehličky

Ionizační žehličky jsou především vhodné na kudrnaté vlasy. Zabraňují takzvanému elektrizování vlasů tím, že zabraňuje vzniku elektrické energie. Tato žehlička také hydratuje vlasy a zabraňuje jejich lámavosti.

Jak si vybrat tu správnou žehličku na vlasy

Na trhu je množství značek i druhů žehliček na vlasy, ze kterých si můžete vybrat. V první řadě zhodnoťte své základní potřeby, které vám pomohou při výběru žehličky. Máte vlasy jemnější nebo hustší? Potřebujete vytvořit více efekt rozčesaných vlasů nebo toužíte po dokonale hladkém účesu? Mají vaše vlasy tendenci k elektrizování?

První základní rada zní – snažte se vyhýbat nejlevnějším žehličky na vlasy. Pravděpodobně nesplní dokonale vaše očekávání, protože nemají displej, ani žehlící plochy z vhodného povrchu a velmi brzy přijdete na to, že se přece jen vyplatí něco do žehličky na vlasy investovat. Zde jsou základní kritéria, kterými se při výběru vaší žehličky třeba řídit:

Žehlicí plochy a jejich materiál

Jednoznačně nejdůležitější kritérium je výběr materiálu žehlících ploch, protože výrazně ovlivní konečný efekt. Žehlící plochy jsou různé a jejich výběr by měl záviset na potřebách vašich vlasů. Kovové žehličky jsou obecně nejméně vhodný materiál pro vaše vlasy a obvykle jsou součástí levnějších kousků. Vhodné materiály jsou – keramika a teflon (pro všechny typy vlasů), turmalín (pro hladký účes a lesk vlasů), titan (nejvyšší životnost). Nejlepší volba je kombinace více kvalitních materiálů.

Teplota

Jednoznačně si vybírejte žehličku na vlasy, která má displej na zobrazení teploty. Pro tenčí vlasy je vhodná teplota do 160 stupňů, normální vlasy snesou od 160 do 190 stupňů, pro hrubší vlasy je stále v pořádku teplota do 230 stupňů. Pokud budete mít žehličku bez zobrazeného displeje, ta obvykle rozžhaví žehlící plochy na příliš vysokou teplotu. Čím menší teplotu žehličky na vlasy zvolíte, tím se vaše vlasy poškozují méně. Na trhu již dokonce dnes existují i žehličky, které přizpůsobí teplotu nastavení vašim vlasům.

Doba nahřátí

Doba nahřátí může být také rozhodující, a to například v případě, že se chystáte na večírek. Pochopitelně při žehličkách o něco dražších budete na nahřátí čekat jen několik sekund, dokud při levnějších verzích to může být až do několika minut.

Funkce

Zřejmě již z předchozího popisu druhů žehliček na vlasy je jasné, že existuje množství dalších přidaných benefitů, které může mít vaše žehlička na vlasy. Od toho závisí její konečná cena, rozdíl však není v žádném případě markantní. Důležitými funkcemi jsou, například:

Automatické vypnutí – to znamená, že vaše žehlička se po několika minutách nepoužívání vypne sama, nemusíte mít strach, zda jste žehličku vypnuli nebo ne;

Otočný kabel – otočný kabel je obzvláště užitečný, pokud budete žehličku používat i na vlnění vlasů;

Ionizace – tato žehlička vytváří záporně nabité ionty, čímž neutralizuje kladně nabité ionty ve vlasech, které vlasy ničí a lámou.

Shrnutí

Žehlička na vlasy je v každém případě ideální pro vytvoření krásného a lesklého účesu s efektem na několik hodin až dní. Vyberte si tu svou!

Napsat komentář