Jak vybrat žehličku na vlasy

Žehlička na vlasy je součástí povinné výbavy téměř každé ženy a dámy, která má alespoň polodlouhé vlasy. Proč? Je to jednoduché – žehlička na vlasy vám pomůže nejen v případě, když máte takzvaný „bad hair day“, čili, když vlasy nevypadají právě podle vašich představ.

Na trhu najdete množství značek tohoto produktu v nejrůznějších cenových kategoriích. Někdy lákají nízkou cenou, ale můžeme říct, že mezi levnější a dražší verzí žehliček na vlasy je opravdu velký rozdíl. Výrobci se předhání a nabízejí další a další benefity, které vaše vlasy používáním získají. Proto si v následujícím článku vysvětlíme, na co se při výběru zaměřit a co musí skutečně kvalitní žehlička mít.

Druhy žehliček na vlasy

Skutečným benefitem žehliček na vlasy je, že vytvoří efekt dokonale hladkého a lesklého účesu, a dokonce i vlnitý účes. Někdy se stává, že levnější verze zanechají spíše vaše vlasy krepaté, zkrátka, efekt není ten správný. Aktuálně jsou součástí žehliček na vlasy i keratinové plochy, keramika či arganový olej, proto je skutečně z čeho vybírat. Pojďme si žehličky na vlasy rozdělit na základní druhy:

Standardní žehlička na vlasy

To je úplná klasika mezi žehličkami na vlasy. Standard i mezi levnějšími verzemi těchto žehliček je keramický povrch, který je šetrnější k vašim vlasům. Klasická žehlička pracuje principem tepla, takže se keramické plochy nahřívají a díky tomu vyrovnávají vaše vlasy. Standardní rozsah teplot, které daná žehlička nabízí je od 130 až do 200, někdy dokonce až 230 stupňů. Tato žehlička má vždy rovnou plochu, aby vyrovnala vlasy podle potřeby.

Parní žehlička na vlasy

Tato žehlička se až tak výrazně neliší od té klasické, ale na rozdíl od ní je k vlasům o něco šetrnější. Hodí se pro ten typ vlasů, které mají sklony k třepení a jsou jemnější. Parní systém totiž nejen vyhlazuje vlasy na jejich povrchu, ale uhlazuje vlasové vlákno i v celé jeho struktuře. Její hlavní výhodou je, že je šetrnější k vlasům oproti obyčejné žehličce na vlasy. Díky páře jsou vlasy i viditelně hydratované a lesklejší. Pokud máte velmi husté nebo nepoddajné vlasy, parní žehlička může být velmi vhodná. Tento model má destičky většinou vyrobené z keramiky a její cena je o něco vyšší než cena u té klasické.

Cestovní mini žehličky

Velmi populární jsou i cestovní žehličky na vlasy. Proč? Protože jsou velmi skladným kouskem, který s vámi může kamkoliv na cesty. A stále skvěle poslouží. Mini cestovní žehlička zabere mnohem méně místa a je lehčí. Vybírejte si ale takovou, která má keramické plotýnky, proto je schopna stále rovnoměrně držet teplo po celé délce žehličky. I cestovní model se stejně rychle zahřívá a také má displej, který vám po celou dobu ukazuje teplotu.

Žehličky na vlnité vlasy.

Dnes už můžete mít jednu žehličku na vlasy, která zvládne dva efekty, a to buď rovné vlasy nebo jemné a plynulé vlny. Tajemství této žehličky je v tom, že její plochy jsou jemně zaoblené. Máte-li tenčí vlasy, bude vám tento typ stačit i na žehlení vlasů. Méně vhodná je pro velmi husté vlasy. Cenově je tato žehlička vychází podobně jako ta klasická.

Žehlící kartáče

Máte-li pocit, že klasická žehlička na vlasy dává vaším vlasům příliš zabrat, případně je ničí, bude pro vás tím pravým spíše žehlicí kartáč. Už podle názvu se liší v tom, že její žehlící plochy netvoří ploténky, ale kartáče. Žehlicí kartáč bez problémů nahradí i normální kartáč na česání. Navíc, její štětinky bývají napuštěné i keratinovým nebo jiným olejem, který vlasům dodá lesk a vitalitu. Na trhu je množství modelů těchto žehliček, které se samozřejmě liší cenou. Jsou dostupné i žehličky s ionizátorem, rotační technologií, se sušením a podobně.

Ionizační žehličky

Ionizační žehličky jsou především vhodné na kudrnaté vlasy. Zabraňují takzvanému elektrizování vlasů tím, že znemožňuje vzniku elektrické energie. Tato žehlička také hydratuje vlasy a zabraňuje jejich lámavosti.

Jak si vybrat tu správnou žehličku na vlasy

Na trhu je množství značek i druhů žehliček na vlasy, ze kterých si můžete vybrat. V první řadě zhodnoťte své základní potřeby, které vám pomohou při výběru žehličky. Máte vlasy jemnější, nebo hustší? Potřebujete vytvořit více efekt rozčesaných vlasů nebo toužíte po dokonale hladkém účesu? Mají vaše vlasy tendenci k elektrizování?

První základní rada zní – snažte se vyhýbat nejlevnějším žehličkám na vlasy. Pravděpodobně nesplní dokonale vaše očekávání, protože nemají displej, ani žehlící plochy z vhodného povrchu a velmi brzy přijdete na to, že se vyplatí investovat. Zde jsme vypsali základní kritéria, kterými se při výběru vaší žehličky třeba řídit:

Žehlicí plochy a jejich materiál

Nejdůležitější kritérium je výběr materiálu žehlících ploch, protože výrazně ovlivní konečný efekt. Žehlící plochy jsou různé a jejich výběr by měl záviset na potřebách vašich vlasů. Kovové žehličky jsou obecně nejméně vhodný materiál pro vaše vlasy a obvykle jsou součástí levnějších modelů. Vhodné materiály jsou – keramika a teflon (pro všechny typy vlasů), turmalín (pro hladký účes a lesk vlasů), titan (nejvyšší životnost). Nejlepší volba je kombinace více kvalitních materiálů.

Teplota

Jednoznačně si vybírejte žehličku na vlasy, která má displej na zobrazení teploty. Pro tenčí vlasy je vhodná teplota do 160 stupňů, normální vlasy snesou od 160 do 190 stupňů, pro hrubší vlasy je stále v pořádku teplota do 230 stupňů. Pokud budete mít žehličku bez zobrazeného displeje, ta obvykle rozžhaví žehlící plochy na příliš vysokou teplotu. Čím menší teplotu zvolíte, tím se vaše vlasy poškozují méně. Na trhu již dokonce existují i žehličky, které přizpůsobí teplotu nastavení vašim vlasům.

Doba nahřátí

Doba nahřátí může být také rozhodující, a to například v případě, že se chystáte na večírek. Pokud zároveň nestíháte, určitě oceníte rychlost. Je jasné, že u dražších žehliček budete na nahřátí čekat jen několik sekund, ale u levnějších modelů to je i několik minut.

Funkce

Zřejmě již z předchozího popisu druhů žehliček na vlasy je jasné, že existuje množství dalších přidaných benefitů, které může mít vaše žehlička na vlasy. Od toho se odvíjí i její konečná cena, rozdíl ale není v žádném případě jinak zásadní. Důležitými funkcemi jsou, například:

Automatické vypnutí – to znamená, že vaše žehlička se po několika minutách nepoužívání vypne sama, nemusíte mít strach, zda jste žehličku vypnuli nebo ne;

Otočný kabel – otočný kabel je obzvláště užitečný, když budete žehličku používat i na vlnění vlasů;

Ionizace – tato žehlička vytváří záporně nabité ionty, čímž neutralizuje kladně nabité ionty ve vlasech, které vlasy ničí a lámou.

Shrnutí

Žehlička na vlasy je v každém případě ideální pro vytvoření krásného a lesklého účesu s efektem na několik hodin až dní. Vyberte si tu svou!

Jak vybrat fén na vlasy

Jak vybrat kulmu na vlasy

Jak vybrat správný lak na vlasy

Napsat komentář