Jak vybrat zastřihovač chloupků

Po nevzhledných chloupcích, které trčí z nosu, asi netouží nikdo z nás. Naštěstí v sortimentu moderních přístrojů pro péči o tělo najdete i praktického pomocníka, který vám s tímto problémem pomůže. Je jím zastřihovač chloupků v nose. Jeho speciální tvar umožňuje pohodlné zkrácení chloupků, které vám už nebudou překážet.

Než koupíte zastřihovač, nejdříve porovnejte několik parametrů. Se všemi vás postupně seznámíme v našem krátkém návodu. Nejprve si povíme něco o typech zastřihovačů, které najdete na trhu, dále o tvaru a hmotnosti. Potom si porovnáme způsob napájení, možnost umývání pod tekoucí vodou a jednotlivé funkce.

Typy zastřihovačů chloupků

Existují dva typy zastřihovačů — klasický a kombinovaný. Až si vyberete jeden z nich, projdeme k porovnávání jednotlivých parametrů.

Klasické zastřihovače chloupků

Tento typ je určený na zastřihávání chloupků pouze v nose. Má jediný nástavec, jedno tlačítko na ovládání a většinou na něm nenastavíte ani délku střihu. Klasický model vám bude vyhovovat, pokud od přístroje nic jiného nečekáte.

Kombinované zastřihovače chloupků

Kombinované zastřihovače nabízí více nástavců. Budete je moct použít i na zastřihávání chloupků v uších, v oblasti bikin nebo vousů. Dokonce si nastavíte i délku střihu dle potřeby.

Parametry výběru

Parametrů, podle kterých budete vybírat, není tolik. Abyste si koupili ideální přístroj, měli byste nejdříve s nimi nejdříve seznámit. Ušetříte si tak zdlouhavé porovnávání jednotlivých produktů v obchodě.

Tvar

Tvar zastřihovače je velmi důležitý. Měl by vám dokonale sednout do ruky, aby se vám s ním dobře manipulovalo. Vybírejte modely, které jsou ergonomicky tvarované. Mohou se od sebe mírně lišit délkou nebo tloušťkou. Před nákupem zkontrolujte, zda se tlačítka nachází v takové poloze, abyste je mohli pohodlně ovládat.

Velikost

Hmotnost těchto přístrojů je přizpůsobená držení jednou rukou, a proto není nijak velká. Zastřihovače se vyrábí v kompaktní velikosti. Rozměry většiny modelů vám tak budou vyhovovat i v tomto případě, pokud často cestujete. A v zavazadle vám tak nezabere téměř žádné místo. Velikost závisí i na výkonu. Do menšího zastřihovače se vejde jen menší výkonný motor. Při nákupu proto zvolte rozumný kompromis mezi výkonem a velikostí.

Design

Při koupi spotřebiče hraje roli i design. Zastřihovače se vyrábí v mnoha provedeních. A při výběru proto nezapomeňte ani na tento aspekt.

Materiál břitů

Úkolem břitů je dokonale zastřihnout chloupky. Břity jsou bezpečně skryté, aby vás během zastřihování neporanily. Vyrábějí se z oceli, nebo nerezu.

Ocelové břity

U většiny zastřihovačů najdete ocelové břity. Tento materiál je levnější, ale také má o něco kratší životnost.

Nerezové břity

Výhodou nerezu je jeho delší životnost a lepší odolnost vůči vodě. Za to si ale budete muset připlatit. Jelikož tento typ zastřihovače nepatří mezi drahé přístroje, rozdíl v ceně nebude příliš výrazný.

Voděodolnost

Voděodolné zastřihovače chloupků v nose vám zajistí jejich bezproblémové umývání. Namísto časově náročného čištění pomocí kartáče tak můžete tento model jednoduše umýt pod tekoucí vodou. Zkontrolujte ale, zda budete moct umývat celý strojek, nebo jen jeho hlavici. Jestli si vyberete kombinovaný zastřihovač, většinou se dají umývat i všechny jeho nástavce. O této skutečnosti se ale dopředu informujte v popisu výrobku.

Typ napájení

Zastřihovače se od sebe liší i typem napájení. To je buď akumulátorové, nebo nabíjené bateriemi, nebo pomocí zapojení do sítě.

Síťové zastřihovače chloupků

Síťový zastřihovač je poháněný elektrickou energií pomocí zapojení kabelu do sítě. Pokud se rozhodnete pro tento typ, nezapomeňte zkontrolovat, zda vám bude vyhovovat délka přípojného kabelu. Počítejte i s tím, že kabel vám bude během manipulace překážet. Odpadá vám ale povinnost výměny baterií či pravidelného nabíjení.

Bateriové zastřihovače chloupků

Tento typ je poháněný bateriemi. Výhodou je, že vám během zastřihování nebude překážet žádný kabel. Můžete ho sbalit a použít kdekoliv, třeba i na dovolené pod stanem. Napájení bateriemi májí spíše levnější modely. Používají se klasické tužkové baterie. Nevýhodou je ale potřeba jejich výměny.

Akumulátorové zastřihovače chloupků

Akumulátorové zastřihovače spojují výhodou obou předchozích typů. Jsou vybavené nabíjitelnou baterií, díky které ji po jistou dobu budete moct používat i bez zapojení do elektřiny. Výhodou je, že nemusíte neustále dokupovat nové baterky. Ta tento komfort si ale připlatíte. Součástí balení je i nabíjecí stanice. Kromě nabíjení zastřihovače do ní můžete uložit i ostatní příslušenství.

Pokud si vyberete napájení pomocí akumulátoru, určitě vás bude zajímat i to, jak dlouho vydrží na jedno nabití. Tento čase pohybuje od 30 do 240 minut. Akumulátor se nabije za jednu hodinu i víc.

Příslušenství

Spolu se přístrojem najdeme v balení i praktické příslušenství. To se odlišuje podle nabídky jednotlivých výrobců. Se zastřihovačem tak můžete získat cestovní pouzdro, kartáč na čištění nebo stojan při odložení na poličku.

Funkce zastřihovačů

Některé modely disponují funkcemi, které vám usnadní jejich používání.

Samoostřicí čepele — tuto funkci najdete u nejdražších akumulátorových modelů. Během nabíjení se břity naostří.

Dotykové ovládání — je to komfort, který můžete využít u některých dražších modelů. Místo tlačítek tak jeho funkce budete ovládat pomocí displeje.

Digitální displej — tím disponují hlavně akumulátorové zastřihovače. Informuje vás například o stavu nabití akumulátoru nebo o tom, jaký program máte zrovna nastavený.

Rychlé nabíjení — tato funkce umožní rychlé nabití během několika minut. Oceníte ji například, pokud jste přístroj zapomněli nabít a potřebujete ho rychle použít.

Integrované světlo — tato funkce vám poskytne možnost přisvícení během zastřihávání pro lepší viditelnost chloupků.

Tipy na závěr

Zastřihovač chloupků v nose je praktický pomocník při péči o tělo. Na výběr máte klasický, nebo kombinovaný přístroj. Výhodou kombinovaných je možnost využití na zastřihávání různých částí těla. Při výběru věnujte pozornost tvaru, materiálu břitů, typu napájení a možnosti umývání ve vodě. Používání zastřihovačů vám zjednoduší i přídavné funkce a příslušenství.

Zastřihovače nejsou drahé. Nejlevnější modely koupíte už do 200 Kč. V této cenové kategorii si vyberete bateriové přístroje s jedním nebo dvěma nástavci. V kategorii do 500 Kč si už snadno vyberete modely s více funkcemi, dotykovým displejem a nástavci. V ceně nad 500 Kč seženete kvalitní akumulátorové modely s mnoha vyměnitelnými nástavci.

Jak vybrat holicí strojek

Jak vybrat depilační strojek

Jak vybrat strojek na vlasy

Napsat komentář