Jak vybrat UV lampu na nehty

Úkolem UV lampy je dosáhnout toho, aby gel nebo lak co nejdříve zaschnul. Při výběru narazíte na mnoho modelů. Nejdříve si proto zodpovězte následující otázky:

  1. Potřebujete UV lampu pro osobní, nebo profesionální použití?
  2. Jaký materiál používáte? Jinou lampu budete potřebovat, pokud používáte UV gely, gel lak nebo LED gel.
  3. Kolik do ní budete chtít investovat?

Nyní už máte přibližnou představu o tom, co potřebujete. Konkrétní model vybírejte porovnáním jednotlivých parametrů lampy. Nejdříve si ujasněte, jaký typ UV lampy vám bude vyhovovat. Od toho se odvíjí i cena, rychlost schnutí materiálu i nutnost výměny žárovek. Zajímejte se i o způsob napájenídesign. I UV lampy na nehty disponují několika praktickými funkcemi, které při úpravě určitě využijete. Nabídka funkcí se u jednotlivých modelů liší. Proto se o ní dopředu informujte.

Typy lamp na nehty

Při výběru nejvhodnějšího produktu narazíte na dva typy lamp na nehty. Jelikož je mezi nimi několik rozdílů, postupně vás s nimi seznámíme.

UV lampy na nehty

UV lampy na nehty dokáží pracovat s různými druhy gelů. Pracují na principu vytvrzování pomocí UV žárovek. Při nákupu jsou často upřednostňované kvůli nižší ceně a jednoduchému ovládání. Na domácí použití je tento typ celkem dostačující. Na druhou stranu počítejte s delší dobou schnutívyšší spotřebou energie.

Na UV lampě budete muset časem dokupovat žárovky. Potřebu výměny poznáte podle toho, že UV lampa nebude mít dostatečný výkonschnutí bude trvat o něco déle. Můžete to zjistit i podle zabarvení žárovky do šeda. Jedna žárovka by vám měla vydržet 300 hodin.

LED lampy na nehty

Za LED lampu zaplatíte víc. Díky dlouhé výdrži LED žárovky ji nemusíte vyměňovat. Životnost LED diody je až 5 000 hodin. Tento typ pracuje rychleji a má i nižší spotřebu. Lak v LED lampě uschne už za 30 sekund. Při nákupu počítejte s tím, že budete moct používat jen LED lak na nehty. Nabídka na trhu je ale u tohoto druhu laku velmi bohatá, takže by vás to nemělo omezovat.

CCFL lampy na nehty

Nejnovějším typem jsou CCFL lampy na nehty. Využívají zdroj světla se studenou katodou. V CCFL lampě dochází k přeměně elektrické energie na světlo. Tento typ využijete na vytvrzení UV gelů, LED gelů i gel laků. Životnost spirály je přitom až 35 000 hodin. CCFL lampy na nehty koupíte v cenové kategorii dražších LED lamp.

Parametry výběru

V dalším textu se soustředíme na UV lampy na nehty. Při výběru porovnávejte několik důležitých parametrů.

Výkon

Rychlost vytvrzení laku na nehtech ovlivňuje výkon UV lampy. Ten se udává ve wattech. Čím vyšší výkon bude lampa mít, tím rychleji lak zaschne.

Vybírat můžete z modelů s jednou až pěti žárovkami. Nejmenší modely s jednou žárovkou jsou vhodné jen na cestovaní. Jejich výkon je jen 9 W. Jelikož v nich gel zasychá delší dobu, jsou vhodné jen na občasné použití.

Pro časté používání vybírejte modely se 4–5 žárovkami. Nejnižší výkon na pravidelné používání je 36 W. Chcete-li, aby materiál na nehtech zaschnul co nejrychleji, vybírejte modely s výkonem až 45 W.

Způsob napájení

UV lampy jsou napájené elektrickým proudem přímo ze zástrčky. Pokud si koupíte cestovní model, bude napájený bateriemi typu AA nebo AAA. I vzhledem ke způsobu napájení mají cestovní UV lampy nižší výkon.

Design

Kromě funkčnosti vás určitě bude zajímat i design lampy. Vnější obal se vyrábí z plastu. UV lampy svým tvarem připomínají tunel nebo pec. Na výběr máte hranaté i oválné tvary. I barevnost jednotlivých modelů je pestrá. Můžete vybírat z množství odstínů od bílé přes růžovou, modrou, hnědou až po černou. Lehce tak najdete model, který bude ladit s ostatními nástroji na úpravu nehtů.

Displej

Pokud chcete, aby měla UV lampa i displej, poohlížejte se mezi dražšími modely. Na displeji se bude zobrazovat aktuální nastavení lampy a čas, který zůstává do vyschnutí materiálu.

Cena

Nejlevnější UV lampy na nehty stojí kolem 100 Kč. Jsou to ale spíše cestovní modely. Hledáte-li UV lampu na pravidelné používání, dívejte se v cenové kategorii od 250 Kč do 1 250 Kč. V této kategorii zakoupíte výkonnější lampy, ale i levnější LED lampy na nehty. Nejdražší modely pro profesionální použití vás mohou vyjít i na 2 500 Kč a více.

Funkce UV lamp

Při úpravě nehtů můžete využívat několik funkcí, které některé modely lamp nabízí. Vybírejte podle vašich požadavků, které splní komfort během používaní.

Pohybový snímač — UV lampu s pohybovým snímačem nemusíte nastavovat. Stačí, že do ní vložíte prsty a sama začne pracovat.

Časovač — na lampě s časovačem si nastavíte časový interval schnutí. Některé modely LED lamp mají i více úrovní nastavení požadované doby v délce trvání do 60 sekund.

Zvuková signalizace — pokud se vám stává, že občas zapomenete přístroj v domácnosti vypnout, vyberte si model se zvukovou signalizací. Ta vás na tento fakt upozorní

Ventilátor — má-li lampa ventilátor, lak bude schnout rychleji.

Náhradní žárovky — k některým lampám dostanete několik žárovek navíc.

Větší objem — využijete ho pro profesionální účely nebo i tehdy, pokud děláte nehty kamarádkám či rodině. Do takové UV lampy můžete vložit dvě ruce najednou.

Jak používat UV lampy na nehty

Úprava nehtů vyžaduje dodržovat určitý postup. Docílíte tak, že s výsledkem budete spokojená.

  • Nejdříve si nehty upravte pomocí pilníku. Z okolí nehtů odstraňte kůžičku. Je-li to třeba, zatlačte ji. Nehty nakonec očistěte od zbytků prachu.
  • Aplikujte podkladový gel lak a nechte ho zatvrdnout v UV lampě. Nanášejte bez dotknutí kůžičky směrem k okraji nehtu. Vytvářejte stejně tlustou vrstvu na celé ploše.
  • Nyní aplikujte tenkou vrstvu barevného gel laku. Znovu nechte zatvrdnout. Dobu schnutí najdete na obalu. Poté tento bod zopakujte.
  • Naneste ochranný gel lak a nechte vytvrdnout v UV lampě.
  • Nehty ošetřete olejíčkem.

Náš tip: Každý přípravek před použitím protřepejte aspoň 30 sekund, aby se obsah důkladně promíchal.

Závěr

Krásné nehty jako ze salonu si snadno vytvoříte i doma. Stačí, když si k vaší sadě na úpravu nehtů dokoupíte kvalitní lampu na nehty. Na výběr máte UV lampy, LED lampy, nebo nejnovější typ CCFL lampy na nehty. Způsob používání jednotlivých typů je stejný. Liší se jen čas potřebný na vytvrdnutí, cena, nutnost výměny žárovekprincip práce přístroje.

Výběr konkrétního modelu závisí na vašich požadavcíchparametrech jednotlivých modelů. Nejdůležitější je výkon. Od něho se odvíjí rychlost tvrdnutí naneseného materiálu. Kromě toho se informujte o způsobu napájení a doplňkových funkcích, které lampa nabízí. Pokud vás zajímá i design, na výběr máte z mnoha barev i tvarů. Určitě mezi nimi najdete model přesně podle vašeho vkusu.

Jak vybrat infralampu, biolampu nebo horské slunce

Jak vybrat správný hřeben

Jak správně vybrat odlakovač na nehty

Napsat komentář