Jak vybrat tělové mléko

Lidská pokožka vyžaduje každodenní péči. Všechny potřebné výživné látky jí dodá tělové mléko, které by nemělo chybět v žádné koupelně. Tělové mléko se snadno nanáší a roztírá, není moc mastné, a proto výborně se vpíjí do pokožky. Zanechává ji vláčnou, dodává jí potřebnou hydrataci, pružnost a zabraňuje jejímu vysychání.

Tělová mléka se liší svými vlastnostmi i účinkem. Při jejich výběru vezměte v úvahu zejména typ vaší pokožky. Kromě toho porovnejte složení a specifické účinky přípravku. Pro správnou péči o pokožku vám na závěr článku poradíme, jak správně používat tělové mléko a jakým látkám se vyhnout v jeho složení.

Výběr podle typu pokožky

Nejdůležitějším kritériem výběru tělového mléka je typ vaší pokožky. Jednotlivé typy pokožky se od sebe odlišují svými vlastnostmi. Vyžadují proto odlišnou péči.

Tělové mléko pro suchou pokožku

Suchá pokožka je napnutá a tvoří se na ní šupinky. Její vysoušení často doprovází svědění. Pocit napnuté kůže je citelný zejména po sprchování nebo po koupeli. Pro péči o suchou pokožku jsou nejvhodnější regenerační a hydratační tělová mléka. Každodenní péčí jí tak dodáte všechny výživné látky.

Citlivá pokožka

Citlivá pokožka často reaguje na různé vnější vlivy. Bývá podrážděná a dochází k zarudnutí. Nejlepší volbou jsou hypoalergenní a výživná tělová mléka. Pro citlivou pokožku je obzvlášť vhodná i biokosmetika.

Normální pokožka

I normální pokožka potřebuje vaši péči. Vhodná jsou lehká tělová mléka obohacená o výživné látky a hydratační tělová mléka. Můžete si dopřát také relaxační a zvláčňující přípravky.

Zralá pokožka

Zralá pokožka nese první příznaky stárnutí, ztrácí svou pružnost a hydrataci. Pro její osvěžení používejte hydratační přípravky. Na zpevnění a obnovení pokožky jsou určeny obnovující a zpevňující tělová mléka.

Složení tělového mléka

Složení tělového mléka najdete na jeho zadní etiketě. Uvádějí se zde všechny látky, které obsahuje. Pokud chcete dodat své pokožce dokonalou péči, hledejte tělová mléka s obsahem kokosového, mandlového nebo arganového oleje, bambuckého nebo kakaového másla a jiných přírodních výtažků.

Vůně tělového mléka by měla být až na druhém místě. I když je samozřejmě důležité, abyste se po nanesení přípravku cítili příjemně. Obecně ale platí, že čím intenzivnější je vůně, tím více chemických látek přípravek obsahuje. Pokud se chcete těmto produktům zcela vyhnout, vybírejte přírodní tělová mléka.

Tělová mléka podle účinku

Tělová mléka můžete vybírat i podle účinku. Podle tohoto kritéria je dělíme na:

Hydratační tělové mléka

Lidské tělo tvoří ze 40-70 % voda. A vodu obsahuje i naše pokožka. Každý typ pokožky proto potřebuje účinnou hydrataci zvenčí i zevnitř. Není-li vaše pokožka dostatečně hydratovaná, bývá napnutá a podrážděná. Hydratační tělová mléka obsahují složky, které v pokožce vážou a zadržují vodu.

Výživná tělová mléka

Vyživující tělová mléka dodají pokožce hydrataci. Kromě toho obsahují vitamíny a minerály pro její hloubkové vyživení. Najdete v nich složky jako bambucké a kakaové máslo, přírodní oleje a esenciální mastné kyseliny s obsahem přirozených vitamínů. Výživné tělové mléko vrátí pokožce její vitalitu a pružnost.

Tělová mléka proti celulitidě

Tělová mléka proti celulitidě obsahují látky na rozpouštění tuků a zpevnění pokožky. Při pravidelném používání se pokožka vyhlazuje a zpevňuje. Některé tělová mléka proti celulitidě obsahují také látky, které stimulují tvorbu kolagenu a elastinu.

Tělová mléka proti striím

Tento typ tělových mlék ošetřuje, obnovuje a zpevňuje vnitřní strukturu pokožky. V jednotlivých produktech můžete najít různé vitamíny, omega 3 mastné kyseliny, přírodní oleje a antioxidanty.

Tělová mléka do sprchy

Speciální kategorií jsou tělová mléka do sprchy. Tento produkt je určen pro všechny ženy, které tělové mléko nerady používají. Tělové mléko do sprchy se používá velmi jednoduše. Nejdříve se osprchujete tak, jak jste zvyklá, a pak nanesete tělové mléko. Přípravek se aktivuje kontaktem s vodou. Jeho vstřebání je rychlé, takže se po sprchování můžete klidně vysušit.

Výhodou tohoto přípravku je jeho rychlá aplikace a vstřebání. Tělové mléko do sprchy navíc potěší všechny, kteří nemají rádi lepkavý či mastný pocit při nanášení ostatních typů mlék.

Jakým látkám se vyhnout

Tak, jako u ostatních kosmetických přípravků, i u tělových mlék se můžete setkat s látkami, které pro lidské tělo nejsou prospěšné. Měli byste se jim proto vyhýbat. Jsou to:

DMDM hydantoin

Látka zvaná DMDM hydantoin je často používaným konzervátorem v kosmetice. Tato látka může způsobovat kožní alergie a je potenciálně karcinogenní. Povolená koncentrace v kosmetice je jen 0,6 %.

Parabeny

Parabeny jsou konzervační látky, které prodlužují životnost kosmetiky. Mohou způsobit alergie a narušit hormonální funkce. Někteří vědci považují parabeny za potenciálně karcinogenní.

AHA kyseliny

AHA kyseliny zbaví pokožku vrchní vrstvy. Pomáhají čistit ucpané póry, vyhlazují jemné vrásky a zlepšují tón pleti. Po použití AHA kyseliny byste ale pokožku neměli několik týdnů vystavit slunečnímu záření. Doporučené procento v tělovém krému je do 12 %.

Silikonové oleje

Silikonové oleje zjemňují a vyhladí pokožku. Silikony ale také zanášejí póry a narušují hormonální systém.

Jak používat tělové mléko

Pokožka dospělého člověka má celkové rozměry až 2 m2. Pokud si dobře plní svou funkci, zabraňuje průniku škodlivých látek do organismu. Pomáhá také regulovat optimální teplotu našeho těla a účastní se látkové výměny.

Zdravá pokožka potřebuje správnou péči, a to nejen v létě, kdy je vystavena vlivům slunečních paprsků. Pokožka potřebuje být vyživována i v zimě. Nejen vítr a mráz, ale i oblečení ji značně vysušuje.

Každodenní péče o pokožku jí dodá potřebnou hydrataci a výživu. Pokožka tak zůstává pružná a jemná. Tělové mléko je třeba používat po každé koupeli. Naneste ho rovnoměrně na celé tělo a nechte vsáknout.

Závěr

Zdravá pokožka pomáhá udržovat optimální teplotu lidského těla a chrání ho před průnikem škodlivých látek. Navíc je hebká a pružná. Aby dobře plnila svou funkci, měli byste se o ni starat každý den. Vhodná tělová mléka vyberete podle typu vaší pokožky a jejich účinku. Na trhu také najdete tělová mléka pro ženy, muže a děti. Tělová mléka pro muže a ženy se odlišují zejména svou vůní. Složení produktů pro děti odráží potřeby jemné dětské pokožky.

Při koupi tělového mléka zkontrolujte jeho složení. Vyhněte se látkám, které nejsou pro lidský organismus prospěšné. Pokud se chcete zcela vyhnout chemickým látkám, nejlepší volbou budou bio tělová mléka. Jemnější k pokožce jsou také hypoalergenní přípravky.

Kritériem výběru může být i objem balení tělového mléka. Zejména tehdy, když často cestujete. Cestovní balení si můžete zakoupit už v objemu 50 ml. Tělová mléka pro běžné použití mají od 150 do 500 ml.

Jak správně vybrat sprchový gel

Jak se zbavit akné

Jak vybrat vakuový čistič pórů

Napsat komentář