Jak vybrat lak na nehty

Laky na nehty ženy rády uschovávají v mnoha kosmetických taštičkách. Jsou totiž oblíbeným prostředkem pro zkrášlení nehtů. Na trhu najdete pestrou škálu odstínů. A nejen to. Laky na nehty se od sebe odlišují i svými vlastnostmi. Můžete si tak koupit posilující, rychleschnoucí či jiný typ laku.

Laky na nehty si u žen získaly oblibu pro jejich snadnou aplikaci. Pěkně upravené ruce tak můžete mít již za několik minut. V letním období si můžete nalakovat také nehty na nohou. V lehké obuvi s otevřenou špičkou vypadají takto upravené nohy velmi vkusně. Při výběru laku se nejspíše setkáte s více pojmy, které vám výběr mohou ztížit. O všech se dozvíte v našem článku.

Typy laků na nehty

Laky na nehty se liší svými vlastnostmi. Můžete si tak koupit:

Rychleschnoucí laky na nehty

Tento typ se vyznačuje rychlejším schnutím oproti běžným lakům na nehty. Někteří výrobci uvádějí schnutí již do 30 sekund. Pokud si koupíte rychleschnoucí typ, na jeho zaschnutí nemusíte čekat déle než minutu. Tento typ laku navíc uvolňuje menší množství výparů.

Praskající laky na nehty

Pokud se rozhodnete pro praskající lak na nehty, budete ho muset nanést na podkladový lak jiné barvy. Nejlepší je, pokud mají oba laky kontrastní barvu. Na podkladovou vrstvu nanesete praskající lak. Ten při zasychání popraská a odhalí podkladovou vrstvu. Pokud nanesete tenkou vrstvu, praskliny budou menší. Pokud hrubší, praskliny budou výraznější.

Perleťové laky na nehty

Od ostatních produktů se odlišují perleťovým leskem. Můžete je koupit v mnoha barevných odstínech.

Laky na nehty se třpytkami

Pro třpytivý efekt zvolte tento typ laku. Na výběr máte laky s menšími nebo většími třpytkami v různých barvách.

Metalické laky na nehty

Metalické barvy se již několik sezón drží v pozornosti módních návrhářů. Pokud si koupíte metalický lak na nehty, můžete si s barvou nehtů sladit například boty nebo kabelku. Metalické laky na nehty koupíte ve zlaté, stříbrné a ocelové barvě a také v různých barevných odstínech s metalickým efektem.

Barevné laky na nehty

Klasické barevné laky zná asi každá žena. Na trhu si můžete vybrat z pestré palety různých barevných odstínů.

Zpevňující laky na nehty

Zpevňující lak posiluje nehty. Ocení ho každá žena, které se nehty lámou nebo třepí. Při výběru hledejte produkty, které nehty zároveň vyživí.

Chromové laky na nehty

Ruce s chromovým lakem vypadají opravdu jedinečně. Nehty jsou po nalakování hladké s lesklým zrcadlovým efektem. I tento typ objevíte na trhu v mnoha barevných odstínech.

Průhledné laky na nehty

Průhledné laky mají v oblibě ženy, které preferují přirozený vzhled rukou. Můžete si je koupit v bílém, krémovém nebo perlovém odstínu. Tento typ laku se používá i jako vrchní vrstva při lakování nehtů, čímž pomáhá prodloužit životnost lakování.

Ozdobné laky na nehty

Ozdobné laky mají úzký štětec. Ten umožňuje malování různých ozdob přímo na nehty.

Gelové laky

Gelové laky je třeba po nanesení nechat vytvrdnout v UV nebo LED lampě. Mají mnohem delší výdrž a jsou pružnější. Tento typ lze použít i na umělé nehty. Nevýhodou může být složité odstraňování.

Na trhu najdete také gelové laky bez použití UV lampy. V porovnání s běžnými laky mají hezčí lesk a delší výdrž.

Laky na okousané nehty

Všechny ženy, které trpí zlozvykem okusování nehtů, určitě přivítají možnost, jak se ho zbavit. Lak na okousané nehty má totiž hořkou chuť.

Kromě laků si můžete na zkrášlení nehtů koupit například ozdobné prášky, fólie, vodolepky a hologramové nálepky. Pro lepší vyživení poškozených nehtů jsou na trhu také kondicionéry na nehty.

Výběr barvy laku na nehty

Existuje názor, že barvu laku byste měli vybírat podle barvy oblečení. Ne každé ženě se ale hodí každý odstín. Barva, která skvěle vypadá na ženě s opálenou pletí, nemusí dobře vypadat na blondýnce s bledou pokožkou a naopak. Barvu laku na nehty je proto lepší vybírat s ohledem na odstín vaší pokožky.

Pro světlou pleť

K světlé pleti se hodí korálová, modrá a pastelové odstíny. Můžete vyzkoušet i a růžovou. Z výraznějších odstínů je vhodná fuchsiová, švestková a sytě červená. K bledé pokožce a blond vlasům se hodí také světlejší odstíny s neonovým efektem.

Pokud máte ráda pestrost, zkuste kombinovat základní barvy s výraznými vzory v podobě proužků, kytiček a teček. Nebo si vyberte z bohaté nabídky samolepek na nehty.

Pro snědou pleť

Snědá pleť si žádá matné barvy a hodně zelené. Právě zelená se k této barvě pleti hodí ve více odstínech. Velmi pěkně působí také s metalickým nebo perleťovým efektem. Výbornou volbou jsou matné podklady se svítivými barvami.

K mírně tmavé pokožce si můžete bez obav vybrat i pastelovou modrou a korálovou. Z tmavších odstínů jsou to fialová, purpurová a světlá hnědá. V letních měsících na snědé pokožce krásně vypadá i zlatá, odstíny žluté a oranžové. Pro dokonalý efekt můžete barvy vhodně kombinovat.

Pro olivovou pleť

Olivová pleť si žádá modrou ve více odstínech. Velmi pěkně působí kobaltová, levandulová, azurová i pomněnková modrá. Výraznější barvy můžete kombinovat například s béžovou. Na olivové pokožce velmi svěže působí broskvová a mátově zelená. Můžete sáhnout i po neonových odstínech. Olivové pleti sluší také jiné světlé barvy. Vytvoříte tak příjemný kontrast s vaší pokožkou.

Pro tmavou pleť

Na tmavé pokožce vyniknou kontrastní barvy. Například jasně žlutá s metalickým nebo perleťovým efektem. Velmi dobře se hodí i stříbrná, zlatá a chromová. Tyto barvy vypadají na tmavé pleti velmi luxusně. Do jednotlivých odstínů můžete přidat třpytky.

Pokud preferujete chladnější barvy, vybírejte kovovou a modrou. Vhodná je také korálová, čokoládová, některé odstíny zelené a kobaltová.

Co dělat, aby lak vydržel déle

Lak na nehty se po čase začne odlupovat. Aby vám vydržel co nejdéle, nepotřebujete neustále kupovat nový a kvalitnější lak. Vyzkoušejte raději následující rady:

  1. Nehty by měly být před lakováním dokonale čisté. Odstranění nečistot pomáhá namočení ve vodě s citrónem. Pak si nehty vyčistěte kartáčkem a mýdlem pod tekoucí vodou. Důležité je nechat nehty důkladně uschnout. Tento krok nevynechejte. Aby lak na nehtech dobře držel, musí se odpařit voda i z vnitřní struktury nehtů.
  2. Aby nehty nenasály vodu, není vhodné před lakováním mýt nádobí nebo se sprchovat.
  3. Dobrému přilnutí laku brání i mastnota. Pokud jste si před lakováním natřeli ruce krémem, mastnotu můžete odstranit lihem. Koupíte ho v každé lékárně.
  4. Před lakováním naneste vrstvu bezbarvého laku. Tento krok má dvojitý efekt. Chrání strukturu nehtů a pomáhá lepší životnosti lakování.
  5. Nehty nalakujte dekorativním lakem ve dvou vrstvách.
  6. Nakonec naneste krycí lak. Dosáhnete lepšího lesku i zafixování laku.

Jak odstranit lak na nehty

Lak na nehty se odstraňuje pomocí odlakovače. Vezměte kosmetický tampon nebo kousek vaty a namočte ho do odlakovače. Potom lak jemně setřete dolů z nehtu. Následně důkladně umyjte ruce a ošetřete je krémem. Vhodný je krém na ruce se složkami na posílení nehtů.

Závěr

Lak na nehty je ozdobou ženských rukou. Aby k vám dokonale ladil, věnujte pozornost výběru jeho odstínu. Jiná barva sluší k bledé, olivové nebo snědé pokožce. Důležité je také vybrat správný typ laku. Jednotlivé laky na nehty se liší nejen barvou, ale také účinkem či barevným efektem a rychlostí schnutí.

Aby vám lak na nehtech vydržel co nejdéle, věnujte zvýšenou pozornost jeho nanášení. Dodržením několika jednoduchých kroků dosáhnete jeho delší trvanlivost. Nehty si nebudete muset lakovat tak často. Pokud ho používáte pravidelně, dopřejte občas nehtům dva týdny odpočinku na důkladnou regeneraci.

Napsat komentář