Jak si vybrat masážní křeslo

Masážní křeslo slouží k relaxaci. Na první pohled připomíná klasické křeslo. Má ale mnoho lepších funkcí. Masážní křesla můžete polohovat a používat na masírování. Vybrat konkrétní model nemusí být vždy jednoduché. Zejména v případě, že masážní křeslo kupujete poprvé. Připravili jsme pro vás krátký návod na téma, jak vybrat masážní křeslo. Dozvíte se v něm vše, co byste při koupi měli zvážit.

Nejdříve si odpovězte na několik otázek:

  • Co od masážního křesla očekáváte?
  • Jakou část těla chcete masírovat?
  • Kdo všechno ho bude používat?

Potom přistupte k výběru podle jednotlivých parametrů. Každý z nich vám přiblížíme v našem článku.

Jak vybírat masážní křeslo

Prvním kritériem výběru bude to, jak často budete masážní křeslo používat. Dále by vás měly zajímat parametry, jako je materiál a nosnost.

Masážní křesla podle intenzity použití

Jiný model budete potřebovat na doma a jiný pro profesionální použití.

Masážní křesla na domácí použití

Modely pro domácí použití jsou vyráběné s ohledem na menší nároky na intenzitu zatížení. Mají také k dispozici méně funkcí. To se odráží i na jejich ceně. Ve srovnání s modely pro profesionální využití jsou levnější.

Masážní křesla pro profesionální použití

Masážní křesla pro komerční využití se vyrábějí s ohledem na jejich nepřetržitý provoz. Odolnější je také potahový materiál. Nabízejí možnost masírování několika partií. Namasírují vám záda, horní a dolní končetiny i jiné části těla. Pokud se rozhodnete zakoupit si takový model domů, budete si za něj muset připlatit.

Materiál

Čalounění masážního křesla musí odolat každodennímu používání. Na výběr máte ze tří materiálů.

Pravá kůže

Nejdražším materiálem je pravá kůže. Pokud se rozhodnete pro kůži, určitě oceníte její luxusní vzhled. Pravá kůže je však náročná na údržbu. Nevýhodami jsou vyšší cena a kratší životnost.

Umělá kůže

Imitace pravé kůže vás zaujme svým vzhledem. Její výhodou je vyšší odolnost a delší životnost. Ve srovnání s pravou kůží je také levnější. Tento materiál se na výrobu masážních křesel používá nejčastěji. Aby vám co nejdéle vydržel, dopřejte mu péči. Umělou kůži je jednou za čas třeba umýt hadříkem navlhčeným v mýdlové vodě.

Mikrovlákno

Masážní křesla z mikrovlákna patří mezi nejlevnější. Výhodou tohoto syntetického materiálu je nenáročná údržba, nevýhodou kratší životnost.

Nosnost

Masážní křesla se vyrábějí s nosností od 100 do 150 kg. Toto rozpětí by mělo vyhovovat většině uživatelů. Pokud je to nutné, hledejte model s vyšší nosností až do 200 kg.

Rozměry

Abyste při masírování dosáhli co nejlepšího efektu, vybírejte model, který lze nastavit. Důležité je zejména nastavení zad a nohou. S rozměrem souvisí i to, kam masážní křeslo umístíte. Uvědomte si, že při sklopení zabere více prostoru. Kromě toho myslete na hmotnost křesla, která může dosahovat až 100 kg. Jestli ho budete přesouvat, zkontrolujte, zda je vybraný model vybavený kolečky.

Ovládání

Ovládání masážního křesla umožňuje nastavení požadované masáže či jiných funkcí. Ovládání může být bezdrátové nebo pomocí ovladače, který je ke křeslu připojený kabelem.

Ovládání s kabelem — ovladač, kterým nastavíte požadované funkce křesla, je k němu připojený kabelem. Tento způsob najdete u levnějších modelů.

Bezdrátové ovládání — je pohodlnější. Některé modely umožňují také ovládání mobilním telefonem.

LCD displej — displejem jsou vybavená dražší masážní křesla. Požadované funkce nastavíte na dotykové obrazovce. Na ní najdete také informace o typu masáže, která právě probíhá a zbývajícím čase do jejího skončení.

Polohování

Polohování je jednou ze základních funkcí masážního křesla. Změna polohy je důležitá nejen pro váš komfort, ale také pro některé typy masáží. Polohovat by se měla dát minimálně opěrka zad, a to až do úhlu 170°. Nožní opěrka by se měla dát polohovat až do úhlu 90°. Polohováním můžete docílit i dokonalého rovnoměrného rozložení váhy těla nazývané Zero Gravity. Jde o polohu nulové gravitace.

Pro polohování křesla se používají dva způsoby:

Ruční — tento způsob je levnější. Vyžaduje ale manuální zásah uživatele.

Automatický — větší pohodlí za vyšší cenu. Ke změně polohy se používá ovladač křesla.

Typy masáží

Různé modely nabízejí odlišné typy masáží. Zmíníme ty, se kterými se můžete setkat nejčastěji.

Klasická relaxační masáž

Klasická masáž vám přinese dokonalé uvolnění. Slouží k odbourávání bolesti pomocí postupného uvolňování svalstva.

Regenerační masáž

Regenerační masáž jde více do hloubky. Docílíte postupného uvolnění a hloubkové regenerace. Prospívá také dobré imunitě a celkové regeneraci.

Shiatsu masáž

Shiatsu masáž je kombinací dvou předchozích typů. Vychází z techniky japonské masáže. Podobá se masáži, kterou můžete zažít při návštěvě maséra.

Lymfatická masáž rukou

Lymfatická masáž podporuje správnou funkci lymfatického oběhu. Lymfa je tekutina, která proudí tělem, když se pohybujeme. Tento typ masáže docílí správného proudění lymfy i tehdy, pokud nemáte dostatek pohybu.

Poklepová masáž

Poklepovou masáž řadíme mezi hloubkové masáže. Tělo vám namasíruje poklepáváním údery různé intenzity od slabší až po silnou.

Hnětací masáž

Hnětací masáž masíruje kruhovým způsobem. Díky své intenzitě je určena i pro hlubší svalové partie. Docílíte tak jejich uvolnění a regeneraci.

Technologie masírování

Jednotlivé modely se liší i technologií masírování. Můžete se setkat s 2D, 3D a 4D masáží.

2D masáže

2D masáž se skládá z pohybu do dvou stran. V závislosti na konkrétním modelu může jít o pohyb směrem nahoru a dolů nebo do stran. Takovou masáž mají nejlevnější masážní křesla.

3D masáže

Jde o pohyb do tří směrů. Kromě pohybů nahoru, dolů a do stran masíruje směrem z křesla a do křesla.

4D masáže

Nabízejí masáže s pohybem do čtyř směrů. Najdete je na nejdražších modelech. Tímto typem dosáhnete nejlepšího masírování, které dokonale kopíruje všechny části lidského těla.

Funkce masážních křesel

Jednotlivé modely jsou vybavené různými funkcemi. Zmíníme alespoň ty hlavní.

Vibrování — křeslo při masírování vibruje, čímž vás více uvolní.

Vyhřívání — pokud preferujete hloubkovou masáž, měli byste si vybrat křeslo s vyhříváním. Vyhřívání totiž pomáhá k lepšímu uvolnění svalů.

Reproduktory — někdo si dokonalé uvolnění nedokáže představit bez dobré hudby. Pokud i vy patříte k takovým lidem, vyberte si model s vestavěnými reproduktory. Pro přehrání hudby slouží konektor, kterým připojíte přehrávač nebo jiné zařízení.

Automatické měření postavy — tato funkce funguje pomocí měření velikosti postavy infračervenými paprsky. Dokáže také zvolit program, kterým dosáhnete optimálního masírování.

Nastavení intenzity a délky masáže — dražší modely umožňují nastavit intenzitu masírování a jeho délku. Sami si určíte, kdy se masírování vypne.

Závěr

Pro každého, kdo si chce dopřát pravidelné masírování a uvolnění svalů, jsou masážní křesla výbornou pomůckou. Tato křesla toho ale dokáží mnohem více. Můžete si vybrat křeslo s relaxační, hloubkovou, lymfatickou, poklepovou, hnětací masáží či jiným typem. Nabídka na trhu je opravdu bohatá. Mnohé modely disponují také funkcemi, které vám používání křesla zpříjemní ještě více.

Při výběru se zaměřte na typ masáží, které budete chtít využívat, a techniku ​​masírování. Kromě toho se zaměřte na materiál a možnosti polohování křesla. Důležitá je také nosnost a rozměry. Zajímat by vás měl i způsob ovládání křesla. Konkrétní výběr závisí na vašich osobních preferencích a požadavcích.

Jak vybrat vibrační plošinu

Jak vybrat infralampu, biolampu, nebo horské slunce

Jak se zbavit celulitidy

Napsat komentář