Známý výrobce elektroniky láká na chytré brýle, které by měly nahradit smartphony

Známá čínská společnost Xiaomi přichází s revolučním výrobkem, a to konkrétně s brýlemi, které poskytnou funkce volání, navigaci, ale i další užitečné funkce, jenž dosud využíváte pouze na svém chytrém telefonu či tabletu.

Brýle mají konkrétně označení Xiaomi Smart Glassess a jedná se o technologii, která nebude pouhým doplňkem k jinému zařízení, ale firma chce brýle, které dokážou plně nahradit chytrý telefon. Nejedná se tedy o druhý displej pro váš telefon, ale poskytují samostatné ovládání.

S brýlemi zvládnete volat (uvnitř je také zabudovaný mikrofon a reproduktor), využít navigaci či pořizovat fotografie, ale také vám například zobrazí zprávy a jiné notifikace či vám dokonce přeloží text na obrazovce. Fungují na bázi zobrazovací technologie MicroLED. Brýle mají také pokročilou technologii optického vlnovodu, která láme světlo, a displej díky tomu přenáší světelné paprsky do lidského oka. Tato technologie navíc snižuje velikost a hmotnost zařízení (ta je pouhých 51 gramů).

Součástí brýlí je operační systém, a to konkrétně výrazně upravený Android. Uvnitř je také výkonný čtyřjádrový procesor ARM, baterie, dotykový panel a především je zde zabudovaný displej, jehož jádro je pod mikroskopem menší než zrnko rýže, díky čemuž se dokonale vejde do rámu brýlí. Veškeré zmíněné technologie umožňují to, aby se tyto brýle tvarově podobaly těm klasickým.

Nejedná se o úplnou novinku. Chytré brýle jako první představila společnost Facebook, a to již v roce 2012. Jednalo se o brýle s označením Google Glass, jenž poskytovaly hlasové ovládání a podobné funkce jako telefon. Nikdy se však nedostaly do nabídky pro širokou veřejnost a povědomí o nich brzy upadlo. Další podobný projekt od Facebooku se objevil celkem nedávno. Skrze brýle s názvem Ray-Ban Stories pořídíte 3D fotografie a videa a nahrajete na sociální sítě. Fungují dost podobně jako brýle Snap od Snapchatu. Jsou primárně určené pro pořizování snímků.

Xiaomi je především jedním z předních výrobců elektroniky, a to hlavně Xiaomi telefonů, Xiaomi hodinek, ale i zařízení pro chytrou domácnost. Veškeré produkty poskytují skvělý poměr ceny a výkonu.

V jednom z minulých článků jsme vám například psali o tom, že čínská společnost Xiaomi představila novou verzi elektrické koloběžky.

Napsat komentář