Xiaomi představuje na trhu novou verzi elektrické koloběžky

Čínská společnost Xiaomi nevyrábí pouze chytré telefony a hodinky, ale zaměřuje se také na elektroniku pro chytrou domácnost nebo i na elektrické koloběžky. Na trh nyní přichází s novým modelem chytré koloběžky. Jedná se o začátek zcela nové generace, která má řadu propracovaných vylepšení. Navazuje na své předchůdce generace Pro.

Tato koloběžka poskytuje vysoký výkon, a to až 600 W. Zároveň motor je velmi tichý a zvládne stoupání až do výšky 16 stupňů. Maximální zatížení je pro ni vhodné pro osobu do 100 kg. Poskytuje také více rychlostních režimů, a to sportovní režim (ten poskytuje nejrychlejší stupeň 25 km/h), denní režim (20 km/h) a režim chůze (kdy vám koloběžka vypomůže při odrážení do rychlosti 5 km/h).

Uvnitř zařízení najdete vestavěnou baterii s kapacitou 7 650 mAh. Ta vám poskytne jízdu s dojezdem 30 km, což je vhodné spíše pro přemisťování po městě. Nabití do plného stavu pak trvá 5,5 hodiny. Také má kolečka o velikosti 8,5″, která jsou navíc odolná proti propíchnutí. Tělo je vyrobeno z vysoce lehkého a zároveň odolného hliníku. Co se týče bezpečnosti, koloběžka disponuje brzdou pouze u zadního kolečka.

Na řídítkách se nachází obrazovka. U ní je jedno základní tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Na obrazovce snadno uvidíte svou rychlost, odlišné rychlostní režimy (o kterých jsme psali výše) a kapacitu baterie. Na pravé straně řídítek se také nachází ovládání, kterým uvolníte koloběžku pro pohyb. Na levé straně je naopak zvonek pro bezpečnou jízdu po městě.

Koloběžka má také stupeň krytí, a to konkrétně s označením IP 54. To znamená, že ji neublíží venkovní podmínky, a to konkrétně menší déšť a kontakt s prachem. Její hmotnost je pouhých 13 kg, takže ji bez problému přenesete do auta nebo přenesete v městské dopravě. K tomu vám pomůže i to, že má sklopná řídítka. Zároveň ale disponuje bezpečnostním systémem, takže se nemůže stát, že by se vám za jízdy sama sklopila.

Jelikož se jedná o produkt od Xiaomi, toto zařízení snadno spárujete s jiným, a to konkrétně přes aplikaci Mi home. Skrze to můžete například bez problému zamknout koloběžku na dálku nebo zkontrolovat stav její baterie.

Na evropský trh se již dostala ve dvou barevných variantách, v černé a šedé. Cena je již stanovena na 450 dolarů (asi 11 500 korun).

Momentálně není jisté datum, kdy se dostane koloběžka i do ČR. Na výběr ale nyní máte například aktuální modely starší generace Xiaomi Mi Electric Scooter.

Napsat komentář