Společnost Honor otevřela v Praze důležitou centrálu

V úterý 14. září 2021 proběhlo slavnostní otevření a představení centrály pro společnost Honor, a to nejen pro Prahu a Českou republiku. Tato centrála je ústředím pro celou střední Evropu a část východní Evropy.

Honor ještě v loňském roce patřil firmě Huawei. V Evropě proto téměř rok neuváděl nové telefony. Od listopadu 2020 přišla zásadní změna, když se konečně od Huawei oprostil, neboť byl prodán nezávislému čínskému partnerovi. Proto se nyní snaží opět expandovat po světě a dohnat to, co za ty roky ztratil. Různě po světě zakládá regionální ústředí, aby mohl svou elektroniku opět šířit globálně. Firma také konečně opět získala přístup ke službám Google, který dříve ztratila.

Honor nedávno poskytl do prodeje dvě nové řady mobilních telefonů, a to konkrétně Honor Magic 3 a Honor 50. Modely z těchto zmíněných řad poskytují excelentní výbavu, dokonce i nejnovější výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 888. Navíc mají funkci GPU Turbo, což z nich dělá špičková zařízení pro hraní těch nejnáročnějších her. Dominantou je především kruhový fotoaparát (nebo do tvaru hexagonu) u modelu Honor Magic 3. I model Honor 50 má zajímavě uzpůsobené rozmístění čoček na zadní straně, a to také většinou se čtyřmi snímači. Na přední straně má dokonce duální video fotoaparát. Tyto telefony se také pyšní vysokou odolností s označením IP 68. Tento stupeň výrazně chrání váš telefon proti prachu, ale i ponoření do vody.

Díky nově otevřené centrále se proto těchto zařízení dočkáme brzy i na našem trhu.

Zajímavostí je, že zatímco pozice společnosti Honor roste, společnost Huawei postupně upadá. Ta také nedávno zavřela jednu ze dvou prodejen na českém trhu. Čínská společnost má různé sankce od USA (jako například omezený přístup ke službám Google nebo dodávka čipů), což zásadně ovlivňuje i prodej a výrobu elektroniky. Na to Huawei reaguje například tím, že vyvíjí svůj vlastní operační systém HarmonyOS.

Honor kromě telefonů představuje na trhu také chytré hodinky, sluchátka Honor, sporttestery a další příslušenství.

Napsat komentář