Známá čínská společnost uvítá na trhu nový skládací telefon, a to ještě letos

Čínská společnost Huawei plánuje ještě letos před Vánoci vydat další skládací telefon. Už je dokonce odhalený design, ale i další netradiční prvky, které se v na tomto modelu objeví.

Modelu s názvem Huawei P50 Pocket se v Číně dočkají nejspíše ještě letos. Půjde o skládací telefon, jenž bude mít zajímavé prvky na zadní straně. Jaké? Například zadní vystouplý kruhový modul se třemi snímači a přisvětlenou diodou. Vedle něj se bude umístěn další modul, což nebude nic jiného než menší kruhový displej, se kterým si zobrazíte různé notifikace, čas a podobně, aniž byste museli rozevřít telefon. Zároveň poslouží také jako hledáček fotoaparátu při pořizování selfie snímků.

Zajímavostí je také krystalický vzhled s odlesky, který působí hodně elegantně. Výrobci v tomto případě chtějí cílit hlavně na uživatele, pro něž je důležitý stylový vzhled, ale i funkce fotografování.

Na boku telefonu se dále nachází boční snímač pro otisk prstů pro zabezpečení zařízení. Součástí by měl být také výkonný procesor Snapdragon 888. Naopak by měla chybět podpora 5G sítě. Dva poslední zmíněné body ale zatím nejsou zcela potvrzené.

Jak jsme již psali v jednom z minulých článků, Huawei pomalu ale jistě končí s využíváním Androidu a vyvíjí nový OS. Proto není pro mnohé žádným překvapením, že v dalších zařízeních se objevuje již nový operační systém HarmonyOS. A jinak tomu nebude ani u tohoto modelu, kde se objeví HarmonyOS 2.0.

Zatím není jisté, kdy a zda vůbec se zmíněný model dostane i do Evropy. Jestli vás ale zajímají i aktuální modely od Huawei na českém trhu, podívejte se například aktuální modely na trhu, a to třeba na Huawei P40 Lite nebo Huawei nova 9.

Napsat komentář