Apple plánuje dostat na trh své první chytré brýle

Americká společnost přidává na trh každý rok několik technologických vychytávek. Příští rok se objeví zcela nové zařízení, které posune svět technologií zase o krok vpřed. Půjde totiž o brýle pro smíšenou realitu.

Brýle budou podporovat jak virtuální (VR), tak i rozšířenou realitu (AR). Podle výrobců by se mělo jednat o brýle, první verze budou nejspíše zatím závislé na telefonech iPhone. Výrobci se ale snaží o samostatnost brýlí bez nutnosti připojení k počítači Apple nebo telefonu iPhone.

Co se týče technologií uvnitř brýlí, není toho moc, co by výrobci zatím prozradili. Vypadá to ale, že brýle budou mít dva čipy, jeden výkonnější a druhý, jenž bude zpracovávat data ze senzorů. Vypadá to, že ten lepší bude výkonnostně srovnatelný s čipy, které se nachází v základním MacBooků. Brýle by také měly disponovat OLED displeji se 4K rozlišením. V soupravě nesmí chybět celá řada senzorů, které budou snímat okolí, a tím zobrazovat rozšířenou realitu na displejích brýlí. Veškeré zmíněné technologie ale zatím nejsou zcela potvrzené a na oficiální vyjádření si budeme muset ještě počkat.

Datum uvedení ani cena není vůbec jasná, ale rozhodně to vypadá, že se jich dočkáme už příští rok.

Brýle zatím nejsou na trhu a ještě si na ně budeme muset počkat, a to minimálně do příštího roku. Podívejte se proto i na další technologie od Apple. Pokud hledáte aktuálně brýle pro virtuální realitu, inspirujte se aktuální nabídkou, kde najdete i další ověřené značky.

Napsat komentář