Skládací telefon od Huawei si budete moct brzy pořídit i na českém trhu

Na konci roku jsme psali článek o tom, že čínská společnost chystala na konec roku vydat novinku ze světa skládacích technologií. Ještě zajímavější je ale v novém roce to, že tato novinka se již brzy dostane do prodeje i u nás.

Telefon bude v ČR k dispozici pouze v jediném bílém provedení s lesklou texturou. Telefon jednoduše rozložíte nebo složíte do malého čtverečku a vložíte kamkoliv do kapsy.

Čím disponuje? Poskytuje 6,9 palcový OLED displej. Uvnitř najdete kapacitu 256 GB. Zadní fotoaparát nabízí tři rozdílné snímače s přisvětlovací diodou a variabilní clonou. Ta vám umožní, že můžete snadno přepínat různou úroveň světelnosti dle aktuálních podmínek pro fotografování. Na zadní straně najdete také vychytávku v podobě malého kulatého displeje, jenž je určený jak pro snímání selfie snímků, tak i pro zobrazování notifikací. Součástí je i funkce rychlonabíjení, snímač otisků prstů nebo odemykání tváří.

Co naopak postrádá? Kvůli sankcím od USA, kterým společnost Huawei čelí, je zde řada omezení v tom, co společnost nesmí u svých technologií využívat. Proto tento model postrádá podporu 5G sítě, ale také například využívání služeb Google. Proto zde není ani klasický operační systém Android. V Číně ho nahradil systém HarmonyOS. Na evropském trhu je samozřejmě k dispozici prostředí EMUI 12, který je postavený na Androidu, ale mu chybí pro něj typické některé služby a funkce.

K dispozici je také klasický telefon s názvem Huawei P50 Pro, který není ohebný. Ten má také čistě lesklý design bez textury.

Přečtěte si také starší prosincový článek o nejnovějším modelu Huawei P50 Pocket, kde o něm najdete další zajímavosti.

Jestli vás tento telefon láká, není problém si předobjednat jak Huawei P50 Pocket, tak dokonce i Huawei P50 Pro. Cena se pohybuje za necelých 30 tisíc korun. Ohebný model je o pár tisíc dražší.

Napsat komentář