Samsung možná spojí síly s Olympusem v oblasti vývoje mobilních telefonů

Podle nových informací Jihokorejská společnost Samsung ještě letos nejspíše spojí síly s japonskou fotografickou společností Olympus v oblasti vývoje fotoaparátů do mobilních zařízení.

V dnešní době kladou uživatelé vysoké nároky na fotoaparáty u svých mobilních zařízení, a ty se často stávají jedním z dominantních prvků. Jihokorejská společnost Samsung na to dokáže reagovat, a proto se snaží každý rok posouvat hranice ve vývoji svých mobilních zařízení. Neustále přidává nové objektivy, vylepšuje možnosti zoomu a další technické parametry. Dosud se ale nestalo, že by se její jméno spojovalo s některým velkým jménem ze světa fotoaparátů. Letos se to ale možná změní.

Dosud ale není ani jisté, do jaké míry by měla zmíněná spolupráce probíhat. Mohlo by se to projevit již letos na chystaných řadách telefonů Galaxy Z Fold 3 a Samsung Galaxy S22. Naplno by se pak mohla spolupráce rozjet příští rok.

Fotografická firma Olympus má letité zkušenosti v oblasti výroby fotoaparátů a společnosti Samsung by tak mohla výrazně pomoct a vylepšit její postavení. Telefony od Samsung jsou sice na vysoké úrovni, ale také je známo, že neobsazují nejvyšší příčky při hodnocení fotoaparátů. A jaké změny by mohly nastat? Mluví se konkrétně o tom, že optickou stabilizaci v telefonech by měla nahradit stabilizace samotného senzoru fotoaparátu. To se projeví u natáčení videa, které bude maximálně stabilní. Také jsou zmínky o vývoji sofistikovaného fotočipu s rozlišením až 200 Mpx.

Spolupráce výrobců telefonů a fotoaparátů není žádnou výjimkou. Například společnost Huawei a Honor spolupracují s firmou Leica nebo Nokia a Sony s firmou Zeiss. I když ne vždy se takové spolupráce potvrdily jako úspěšné.

Důležité je ale také zmínit fakt, že společnost Olympus již nevyrábí fotoaparáty, neboť v loňském roce prodala celou divizi zabývající se fotoaparáty, zpracováním fotek (a videí) soukromé investiční společnosti Japan Industrial Partners (JIP). Zmíněná spolupráce se Samsungem nebyla dosud potvrzená. Na oficiální prohlášení si proto budete muset ještě počkat.

V minulém článku jsme také psali o tom, že Samsung pracuje na vývoji telefonu s dvojitým sklopením, což by byl další zásadní průlom, a firma by tak měla náskok na svými konkurenty. Zatím ale není jisté, zda se takový model objeví na trhu ještě letos, protože je globální problém s dodávkami čipů a dalších komponentů.

Již nyní ale můžete vybírat z aktuální řady modelů od společnosti Samsung, například Samsung Galaxy S21 nebo Samsung Galaxy Z Fold 2.

Napsat komentář