Samsung chce vytvořit telefon s dvěma skládacími klouby

Skládací telefon už není na trhu se smartphony žádnou novinkou. Jihokorejská společnost Samsung, která se v roce 2020 umístila jako největší výrobce smartphonů, chce ale ještě letos vytvořit telefon s dvojitým sklopením, čímž by překonala všechny dosavadní modely.

Tento gigant v produkci moderních technologií plánuje uvést nové generace současných skládacích telefonů, ale také pracuje na vývoji již zmíněného telefonu s dvojitým kloubem. Tím se chce odlišit od své konkurence, ale především obecně od toho, že většina smartphonů vypadá příliš podobně.

Společnost Samsung prodá cca 10 milionů kusů ročně od populární řady Galaxy Note. S tím si také stanovila dost ambiciózní cíl, a tedy dostat se v budoucnu s produkcí skládacích telefonů na podobnou úroveň.

Aktuální ohebné telefony od Samsungu mají skleněná záda a hliníkový rámeček. Hlavní dominantou telefonu je bezpochyby skleněný skládací displej. Ten má aktuálně pouze jeden kloub, který ohnete do jakékoliv polohy. Při rozložení máte jeden velký displej. Naopak při složení máte dva displeje, které sdílí stejné aplikace, ale můžete je používat i samostatně. U každého z nich si snadno nastavíte odlišné, ikony, widgety, jinou tapetu a můžete si na nich pustit více aplikací najednou.

Aktuálně je ale vývoj v oblasti skládacích telefonů celkem nejasný, neboť je globální nedostatek a problém s dodávkami čipů a dalších potřebných komponentů. Proto Samsung dosud nepotvrdil, zda se na tento model můžeme těšit v následujících měsících. Jisté je ale to, že Samsung má ve vývoji náskok, neboť sám dlouhodobě investuje do výzkumu a vývoje technologií. A proto doufejme, že se tento model objeví na trhu ještě do konce roku.

Aktuálně si můžete na trhu pořídit telefony se skládací skleněnou obrazovkou od společnosti Samsung, konkrétně jde například o modely Samsung Galaxy Z Flip nebo Samsung Galaxy Z Fold.

Napsat komentář