Google možná dožene konkurenci a ještě letos odhalí skládací telefon

Skládací telefony nejsou na trhu vůbec žádnou novinkou. Poslední dobou se s nimi ale roztrhl pytel a výrobci se předhání, kdo přijde s lepším hardwarem. Nejde už ale jen o výsadu telefonů. Na trhu najdete například i skládací tablety.

I společnost Google letos možná přijde s novinkou v podobě skládacího telefonu. Prozatím se ale rozvíjí spíše spoustu teorií než zcela konkrétních a ověřených informací. Proto si shrneme aspoň některé informace, o kterých se dosud mluví.

Dosud není jasný ani název. Nejvíce se hovoří o názvu Pixel Fold, ale ve hře je také XL, Max nebo Pixel 6. Na oficiální název si budeme muset ještě počkat, ale už teď je známý fakt, že jako Fold jsou označené modely od konkurenční firmy Samsung. Další teorií je to, že se Google hodně inspiruje konkurenční firmou a jejím modelem Samsung Galaxy Fold. Podle některých informací možná oslovil firmu s dodávkami ohebných displejů, neboť Samsung je aktuálně považovaný za špičku v kategorii skládacích telefonů. Je ale také možné, že Google má různé prototypy a zkouší, který bude ten nejvhodnější.

Podle patentu na tento model, který Google podal, nám už poodhalil mechanismus, který plánuje. Vypadá to, že toto chytré zařízení bude mít trochu odlišný způsob pantů, než na jaký jsme byli dosud zvyklí. Zařízení by mělo jít rozložit nejen na velikost smartphonu, ale i tabletu. Vypadá to, že společnost vyřešila problémy, se kterými se potýkají ostatní výrobci ohebných zařízení. Nový mechanismus od Google mění rotační pohyb na translační, který se přenáší z jedné strany těla na druhou. To znamená, že jejich mechanismus zvládne přenášet rotační pohyb, čímž docílí ohybů bez jakékoliv deformace či zlomení.

Jak jste z předchozího odstavce určitě pochopili, zatím se jedná pouze o návrh. Spoustu podobných se už v minulosti nedočkala realizace. Tady to ale vypadá nadějně, protože se k této novince vyjadřuje spoustu věrohodných zdrojů a nejrůznější designéři přichází s vlastními pohledy na to, jak bude nejspíše model vypadat (viz video). Google také určitě bude chtít držet krok s moderními trendy. Není dosud ani vydáno oficiální prohlášení o tom, kdy by se mohlo zařízení objevit na trhu. Mluví se o druhé polovině letošního roku nebo začátku příštího roku.

Spolu s novým zařízením od Google by letos měla vyjít dlouho očekávaná aktualizace systému Android 12, o které jsme psali v jednom z minulých článků. Je také dost možné, že nová aktualizace se objeví v tomto zmiňovaném modelu smartphonu. Nechme se proto překvapit, co vše nás letos od Google čeká za novinky.

Jestli se vám nechce čekat na tento konkrétní model, omrkněte i další chytré telefony Google Pixel, která mají také co nabídnout.

Napsat komentář