Jednou z novinek ze světa elektroniky v novém roce bude limitovaná edice chytrých hodinek

Nový rok přinese spoustu zajímavostí ze světa technologií. Jednou z nich jsou bezpochyby speciální chytré hodinky. Ty jsou určené především hráčům počítačových her. Jedná se o spolupráci amerických společností Razer a Fossil. Na zahraničním trhu se objeví již 10. ledna.

Jedná se o chytré hodinky s názvem Razer X Fossil Gen 6 Smartwatch. Není to ale o zcela nový produkt, jak by se mohlo zdát. Tento model vychází z loňského od společnosti Fossil, nyní doplněný o řadu vychytávek z dílny Razer. Tato společnost se zaměřuje především na technologie určené pro hráče počítačových her, takže je nejspíše jasné, na které uživatele tyto hodinky cílí. Výrobci u nich kladou důraz také na fitness, zdraví a wellness. Důležitá je zde také úprava designu oproti předchozímu modelu. Jde o limitovanou edici, na trhu budou v omezeném množství, a to pouhých 1 337 kusů za cenu 329 amerických dolarů (cca 7 200 korun).

Dále jsou vybavené 1,28 palcovým AMOLED diplejem a se třemi jedinečnými ciferníky (analogový, textový a chromatický). V nabídce jsou také na míru navržené vyměnitelné řemínky (v černé a zářivě zelené barvě).

Co z nich dělá hodinky určené hráčům? Dominantou je poprvé použitý procesor Snapdragon Wear 4100+, který zajistí lepší výkon i rychlost, což oceníte nejen pro rychlejší načítání aplikací, ale i pro nižší spotřebu energie. Zároveň poskytují rychlé nabíjení, na 80 % kapacity baterie se nabijí za méně než 30 minut.

Co dalšího nabízí? Důležitá je zde také vodotěsnost (do 3 ATM). To znamená, že hodinky mohou snadno přijít do styku s vodou. například při mytí rukou. Zároveň jsou prachotěsné. Uvnitř se nachází operační systém WearOS od Google. Samozřejmostí je gyroskop, kompas, výškoměr a další užitečné funkce.

Chcete-li porovnat i další značky chytrých hodinek, porovnejte aktuální nabídku, která je k dostání na českém trhu.

Napsat komentář