Xiaomi přijde se smarpthonem, který má přední fotoaparát schovaný pod obrazovkou

Výrobci chytrých telefonů se v dnešní době předhání s tím, kdo přijde s lepším výkonem, ale i designovým provedením. S dalším průlomem se ozvala čínská firma Xiaomi, která plánuje uvést na trh telefony, které již nebudou mít nevzhledné přední fotoaparáty umístěné v průstřelu. Ty chce firma elegantně zabudovat pod obrazovku.

Tento dosud neokoukaný nápad nejspíše najdeme v připravovaném telefonu Xiaomi Mi Mix 4.

v roce 2016 se objevil první smartphone z řady Mi Mix, a od té doby každý telefon z této řady překvapoval netypickým umístěním fotoaparátu. Ten první překvapil keramickým tělem a absencí horního rámečku. Proto i přední fotoaparát se musel přestěhovat a najít své místo v pravém dolním rohu. Poté se objevila Mi Mix 2, u které to bylo naprosto totožné. A u dosud posledního modelu Mi Mix 3 přišla výrazná změna v umístění kamery, protože výrobci schovali přední fotoaparát na zadní polovinu těla, která se vysouvala.

Zmíněný model Mi Mix 4 by měl používat technologii UPC (Under Panel Camera). Vypadá to, že bude mít i další vychytávky a neotřelý design, třeba výrazně tenké rámečky nebo zakřivenou obrazovku. Na odhalení dalších technologií si ale ještě budeme muset počkat.

Letos v březnu již dokonce vyšel smarpthone Mi Mix Fold, který je nejspíše inspirován řadou Samsung Galaxy Fold. Přední fotoaparát je umístěný konvenčně v průstřelu, což možná některé uživatele zklame. Zároveň ale přináší moderní vychytávky v podobě ohebného displeje uvnitř a zobrazovačem venku. Díky tomu působí jako dva telefony položené na sobě.

Zajímavostí je, že Xiaomi začínal od roku 2010 jako malý start-up a za tu dobu se vyšplhal mezi přední výrobce elektroniky.

Víte ale, že umístění přední kamery pod obrazovku není žádnou novinkou? Toto řešení se objevilo v loňském roce na modelu ZTE Axon 20 5G, ale nesetkalo se s žádným velkým ohlasem. Firma Xiaomi si ale určitě vychytá veškeré případné problémy a na trh uvede model, který si uživatelé oblíbí.

Jestli se vám nechce čekat na nejnovější modely, vybírejte z aktuální nabídky Xiaomi. Najdete tady telefony s neokoukanými nápady a vysokým výkonem.

Napsat komentář