Facebook pracuje na chytrých hodinkách s propracovanými funkcemi

Vývojáři ze společnosti Facebook pracují na hardwarovém zařízení, a to konkrétně na chytrých hodinkách, které přinesou další zajímavé funkce do světa moderních technologií, ale i sociálních sítí.

Toto zařízení by mělo mít odnímatelný dotykový displej a dva fotoaparáty. Fotoaparát na horní straně displeje bude sloužit pro videohovory, zatímco ten na vnitřní straně k pořizovaní záběrů s automatickým ostřením. Pro využití ale budete muset vyjmout tělo hodinek z rámečku. Zvládnete s ním i natáčení videí v rozlišení až 1080p a to vše, aniž byste k tomu potřebovali využít svůj smartphone. Dále byste skrze hodinky měli bez problému pořízené fotografie sdílet přímo na Facebook, Instagram, ale i na WhatsApp (to všechno jsou aplikace, které patří společnosti Facebook).

Uvnitř by měly mít vlastní operační systém Android od společnosti Google. Nedávno jsme vám také psali článek o tom, že ještě letos vyjde nová verze Android 12 se spoustou změn. Hodinky budou dále disponovat funkcemi pro zasílání zpráv. Předpokládá se, že se objeví i funkce, které jsou zaměřené na zdravotní stav, jako je například snímač srdečního tepu.

Velkou výhodou je, že hodinky nejspíše nebudete muset spárovat s chytrým telefonem, ale naopak budou fungovat i samostatně, a to díky připojení LTE (jedná se o technologii vysokorychlostního internetu pro mobilní sítě). Snadno tak využijete služby a funkce nezávisle na mobilních platformách Google a Apple.

Nejde o zcela první hardwarové zařízení od společnosti Facebook. Například v roce 2013 se na trhu objevil smartphone HTC First ve spolupráci se společností HTC. Tehdy šlo o telefon střední třídy běžící na systému Android.

Zároveň budou mít stupeň krytí s označením IP 68, budou tedy voděodolné a bez problému je využijete i při plavání v bazénu. Kromě toho poskytnou 9 sportovních modulů pro vaše sportovní výkony. Baterie by měla mít takový výkon, že vydrží při běžném využívání až 10 dní na jedno nabití. Pokud se hodinky objeví na prodejních pultech, nejspíše je seženete ve třech barvách, a to v bílé, černé a zlaté variantě.

Společnost zatím uvedení na trh zcela nepotvrdila, protože vše je stále v počáteční fázi. Podle dostupných informací by se měly ale na trhu objevit v létě příštího roku 2022. Dokonce je na světe již odhadovaná cena, a to 400 dolarů (tedy necelých 8 500 Kč), ale i to se může v průběhu roku kdykoliv změnit.

Pokud po chytrých hodinkách toužíte už nyní, vybírejte z aktuální nabídky Apple Watch, Garmin, Xiaomi nebo třeba Samsung.

Napsat komentář