Dvě známé značky spojily síly a vznikla rozšířená verze chytrého náramku

V rámci spolupráce mezi výrobcem elektroniky Xiaomi a zpracovatelem platebních karet Mastercard vzniklo nové chytré zařízení, které využijete při placení v obchodech. Jedná se o chytrý náramek s přidanou funkcí.

Konkrétně nese označení Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC. Jedná se vlastně o klasický chytrý náramek od Xiaomi, jen vylepšený o funkci NFC. Ta vám zaručí rychlé a bezkontaktní platby. Podmínkou ale je, aby měl výrobce smlouvy s karetní společností a bankami, abyste mohli náramek bez problému využívat. To se tady povedlo, a vznikla spolupráce s Mastercard a v České republice již i s bankami ČSOB a mBank. K placení nepotřebujete žádnou aplikaci mobilní peněženky, jako je Google Pay ani Xiaomi Pay. Samotná funkce placení tady funguje tak, že si do náramku skrze aplikaci Xiaomi Wear nahrajete údaje ze své karty, a pak už jednoduše platíte, kdekoliv potřebujete tím, že náramek přiložíte k terminálu.

Nemusíte se zde bát nechtěných plateb a ztráty peněz, neboť je zde inteligentní autentizace. To znamená, že během platby je třeba, abyste přejížděli z jedné strany náramku na druhou. Poté se teprve aktivuje zařízení pro platbu, a následně se uskuteční finanční transakce.

Kromě rozšíření o NFC zůstává verze náramku zcela totožná jako jeho předchůdce. Kromě základních funkcí také poskytuje 30 sportovních režimů, monitoruje zdraví, měří kvalitu spánku, sleduje hladinu kyslíku v krvi a další.

Jak již bylo zmíněno výše, náramek se již dostal také na český trh a má již zajištěné první spolupráce s českými bankami. Seženete ho na oficiálních českých stránkách Xiaomi za 1 290 Kč.

O tom, že náramek Xiaomi Mi Band 6 je již na českém trhu k dispozici (bez rozšířené funkce NFC) jsme již psali v jednom z minulých článků.

V prodeji také seženete i původní verzi Xiaomi Mi Smart Band 6 bez funkce NFC, a to o sto korun levnější.

Napsat komentář