Xiaomi Mi Band 6 je již na trhu a přináší řadu vylepšení nejen pro sportovní výkony

Čínská společnost Xiaomi přišla na trh s vylepšením svého chytrého fitness náramku, tentokrát s označením Xiaomi Mi Band 6. Ten, oproti svým předchůdcům, přináší řadu designových vylepšení a technických vychytávek.

Vývojáři zůstali věrni klasickému tvaru se zaobleným displejem. Mezi hlavní designové vylepšení ale patří stylový AMOLED displej, kterého si všimnete na první pohled. Navíc poskytuje úhlopříčku 1,56″, která je o něco větší než u jeho předchůdce. Novinkou je také možnost nastavení vlastního obrázku na pozadí, ale také můžete vybírat z 60 nových ciferníků, takže se vám nikdy neokoukají.

Fitness náramek měří vaše denní i noční aktivity, a to za pomoci inteligentních senzorů. Mezi stálé funkce patří krokoměr, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, monitor spánku a podobně. Nově zde ale najdete například funkci měření spotřeby kyslíku díky senzoru pro okysličení krve. Díky tomu zvládne sledovat drobné odchylky ve vašem dýchání, snadněji může sledovat i dech během spánku, čímž případně upozorní na vaše problémy se spánkem. Díky PPG biosenzoru navíc monitoruje váš srdeční tep během celého dne, nebo minimálně té doby, kdy ho máte nasazený na zápěstí. To mu také umožňuje zaznamenávat dobu vašeho spánku a odlišovat jednotlivé fáze. Pokud chcete odhalit vaše spací návyky a zjistit podrobně vše o vašem snění, tohle je ideální cesta, skrze náramek. Dále zde nechybí ani funkce na sledování stresu a dechová cvičení nebo sledování menstruačního cyklu pro ženy.

Jste-li během dne málo aktivní, náramek vás upozorní a nabudí k aktivitě. Tento model nabízí o 19 sportovních režimů více. Najdete zde i basketbal, box, pilates, zumbu, badminton bruslení a další. Nebudete mít proto sebemenší problém vybrat si aktivitu podle svých preferencí. Náramek má dokonce automatický rozpoznávání 6 režimů — běh venku, běh na trenažéru, veslovací a eliptický trenažér, chůze a jízda na kole.

Víte, že model prvního fitness náramku Mi Band 1S vyšel v roce 2015? Tehdy ještě neměl sice žádný displej, ale měl senzor tepové frekvence a poskytoval výdrž baterie téměř na 1 měsíc na jedno nabití.

Náramek je navíc vodotěsný, a to konkrétně s hodnotou 50 m (5 ATM), bez problému si ho proto užijete při plavání v bazénu, a ještě si k tomu vyberete 1 z 6 plaveckých stylů pro lepší měření vaší aktivity. Touto funkcí se ale nijak neliší od svého předchůdce.

Velkou výhodou je, že tento náramek snadno spárujete s iOS i s Android telefonem. Nemusíte proto řešit, jaký telefon aktuálně máte, náramek snadno spárujete s každým smartphonem, aniž byste potřebovali instalovat jakoukoliv aplikaci, postačí vám k tomu využití Bluetooth. Baterie poskytuje velkou výdrž na jedno nabití, v běžném režimu až na 14 dní, a v úsporném režimu dokonce až na 19 dní. Dobíjení vám naopak nezabere více než 2 hodiny.

Nevýhodou je naopak dosud chybějící ovládání za pomoci českého jazyka, což může některým uživatelům výrazně zkomplikovat výběr. Pozitivem je ale určitě cena, která se aktuálně pohybuje kolem 1 200 Kč.

Novější sportovní náramek navazuje na svého předchůdce Mi Band 5, který je stále dostupný. Pokud vás ale láká nejnovější model, pořiďte si svůj náramek Mi Band 6 a začněte objevovat jeho vychytávky.

Napsat komentář