Česká firma vytvořila chytré hodinky pro děti

Tuzemská Lamax Electronics přišla na náš trh s novinkou, díky které se snaží ukázat, že chytré hodinky tu nejsou jen pro dospělé, ale snadno je využijí i děti.

Do prodeje se dostaly chytré hodinky pro děti, které nesou název WatchY2. Vypadají jako alternativa chytrého telefonu, pokud jim ho nechcete pořizovat v nižším věku. Hodinky nabízí základní a užitečné funkce pro ně i pro vás. Co můžete od takových hodinek očekávat a proč jsou prospěšné? Skrze ně můžete navzájem komunikovat a posílat si (hlasové i textové) zprávy. Díky zabudované GPS sledujete děti v reálném čase, kde se zrovna nachází, dokonce vás upozorní, pokud dříve opustily monitorovanou oblast (kterou si předem nastavíte) nebo kolik ušly kroků. Bez problému se podíváte zpětně na jejich veškerý pohyb. Je zde také funkce „najít zařízení.“ Pro případy nouze je také hodinky opatřené SOS tlačítkem.

Tělo je vyrobené z plastu, řemínek je ze silikonu. Displej je dotykový. Hodinky jsou kompatibilní s oběma nejrozšířenějšími operačními systémy, jak s iOS, tak i s Androidem. Poskytují zvýšenou odolnost, a to s označením IP 67, takže jsou odolné proti dešti i prachu.

Základem je vložit do hodinek SIM kartu. Výhodou je, že je již součástí balení. Jako rodiče máte nad hodinkami kontrolu, a to díky aplikaci Lamax Tracking, kterou je třeba, abyste si stáhli do svého telefonu. Veškerá komunikace probíhá na dálku. Děti si na nich prakticky samy nic nenastaví, všechno je to na vás. Skrze telefon jim tam nahrajete například kontakty. Výhodou je, že se tak vyhnou nechtěným telefonátům. Kromě toho jim jednoduše nastavíte „režim nerušit“, budík nebo jim třeba pošlete krátkou hlasovou zprávu, kterou si skrze hodinky poslechnou, a oni vám mohou odpovědět nazpátek.

Hodinky jsou opravdu spolehlivým nástrojem pro všechny rodiče, které chtějí mít přehled a zvýšit bezpečí svých dětí, a zároveň užitečnou pomůckou pro děti, které tak mohou snadněji a rychle komunikovat s rodiči.

Jestli se vám líbí WatchY2, snadno vyberete růžový, nebo černý model. Ani cena není nijak vysoká, pořídíte je za 2 190 Kč. Pokud vás ale tolik neoslovily, k dispozici jsou i další modely dětských hodinek.

Napsat komentář