Apple konečně vydal aktualizaci systému iOS 14.5

Americká společnost konečně vydala dlouho očekávanou aktualizaci systému iOS 14.5. Už nyní můžete instalovat aktualizace na svých chytrých zařízeních. Stačí, když půjdete ve svém zařízení do nastavení –⁠ obecné –⁠ aktualizace softwaru. Než se rozhodnete pro aktualizaci, přečtěte si, jaké novinky se díky tomu ve vašem zařízení objeví:

Již v jednom z minulých článků jsme vám psali 5 výhod, které přináší nový iOS 14.5 od Apple. Jednu z novinek využijete a oceníte při současné pandemii s Covid-19. Telefon totiž odemknete i s nasazenou rouškou nebo respirátorem. Jak to ale konkrétně funguje? Je potřeba, abyste měli svém telefonu funkci Face ID a také měli nasazené hodinky Apple Watch 3 či novější model. Funguje to tak, že Face ID odemkne váš telefon i s nasazenou rouškou v případě, že v blízkosti vašeho telefonu dohledá chytré hodinky, které musíte mít odemčené. Pokud nemáte roušku zrovna na sobě, nemusíte tohle řešit a telefon bez problému odemknete.

Jak jsme také zmiňovali, aktualizace se dočkalo i naše soukromí v telefonu. Díky transparentnímu sledování si sami určíte, které aplikace smí sledovat vaši aktivitu v aplikacích a na webových stránkách různých společností, ať už za účelem poskytování reklamy nebo sdílení informaci s datovými makléři.

Vylepšení se dočkal dokonce i hlasový virtuální asistent Siri. Dosud jste ho mohli nastavit pouze s jedním stejným hlasem. To se ale s novou aktualizací mění, v nabídce jsou další dva hlasy, a nejen ženské. Skrze Siri můžete také dokonce začít využívat skupinový FaceTime hovor.

Zajímavostí je také aktualizace v rámci Apple music. Ta vám nově nabízí funkci sdílení textu nebo jen jeho konkrétní části z vaší oblíbené písničky do zprávy nebo skrze sociální sítě. Ti, kdo využívají předplatné Apple music si tak budou moct dokonce přehrát úryvek, aniž by museli opustit otevřenou konverzaci.

Novinky najdete i v oblasti emotikonů. Ve všech variantách párových emotikonů si nově zvolíte různé odstíny pleti pro oba dva z obličejů zvlášť. Také se objevily nové emotikony tváří, srdcí a žen, které mají plnovous.

Chtěli byste svůj telefon odemknout i přes nasazenou roušku? Jak již bylo zmíněno, musíte vlastnit své chytré hodinky Apple Watch, a také novější telefon s funkcí Face ID. S aktualizací přichází více novinek a ne všechny jsme zmínili. Stáhněte si nový iOS 14.5 a sami zjistěte, co vše nového nabízí.

Napsat komentář