5 výhod, které přináší nový iOS 14.5 od Apple

Novinkou v oblasti Apple aktualizací je nový operační systém s označením 14.5. Ten je nyní stále v testovací beta fázi a prozatím ho seženete pouze ve vývojářské verzi. Ale v našich telefonech bychom se ho mohli dočkat možná již v polovině března. Prozatím si shrneme, jaké opravy dosavadních chyb a jaké novinky pro naše novější Apple zařízení přinese. Některé nové funkce jsou dokonce využitelné pro současnou situaci s pandemií Covid.

V dnešní době je kladen velký důraz na soukromí a bezpečnost. Proto nová aktualizace podporuje funkci ochrany osobních údajů proti zabránění zneužití uživatelských dat. Díky této aktualizaci od vás aplikace nejprve musí získat oprávnění, zda vás může sledovat napříč aplikací i mezi weby, nebo nikoliv. Tyto jednotlivé žádosti pak můžete spravovat v nastavení – soukromí – sledování a jednoduše tak zjistíte, které aplikace již v minulosti vyžadovaly toto oprávnění.

Neméně podstatnou novinku využijí vlastníci novější modelů iPhone 12 (Pro, Max), jenž nabízí využití Dual SIM a také u nás dosud ne úplně rozšířené mobilní 5G sítě, která přináší například výhody v podobě rychlejší přenosové rychlosti, ale i další pozitiva. Do této doby ale nešlo na takovém modelu s Dual SIM současně i mobilní 5G síť. S novou aktualizací vám ale tento problém odpadá.

Další novinka se pro změnu týká těch, kteří využívají nové modely bezdrátových herních konzolí Playstation 5 nebo Xbox Series X. Dříve nebylo možné připojit tyto konzole bezdrátově k iPhonu (ani iPadu). Se současnou aktualizací 14.5 OS ale konečně přichází podpora těchto ovladačů. Budete si tak moct bez omezení vychutnat hraní her s konzolí i na svých chytrých zařízeních.

Jestli rádi využíváte Apple music a chtěli byste sdílet pouze dané části textu nebo konkrétní pasáž hudby s ostatními, uživateli, nová aktualizace vám toto všechno usnadní. Díky nové verzi budete moci snadno označit danou pasáž textu a tu pak přes některou komunikační aplikaci snadno sdílet. Danému uživateli pak dojde nejen náhled textu, ale snadno se i proklikne na konkrétní pasáž písně, ve které text zazněl.

Poslední novinka je spojená s aktuální pandemií, která se řeší po celém světě. Aktualizace se týká nového způsobu odemykání telefonu, ale je pouze pro ty, kteří jsou majiteli apple Watch (s aktualizací watchoS 7.4) a funkcí Face ID v novějších modelech. Pro tuto funkci je velmi těžké rozeznat obličej a odemknout telefon v případě, že máte na sobě roušku nebo respirátor. Vývojáři proto myslí na aktuální situaci a vaše bezpečí, abyste mohli odemknout telefon, aniž byste museli ochrannou masku sundat. Funkce Face ID rozpozná váš obličej i s nasazenou rouškou a automaticky odemkne váš telefon v případě, že v blízkosti telefonu dohledá vaše Apple watch, které musí být nasazené na zápěstí a odemčené. Pokud nemáte roušku nasazenou, samozřejmě není třeba odemykat telefon skrz hodinky.

Podívejte se na aktuální ceny a přehled současných modelů mobilních telefonů iPhone od Apple.

Napsat komentář