Vyvážení barev na Apple TV zvládnete pomocí chytrého telefonu iPhone

Společnost Apple nedávno představila nový model Apple TV 4K 2. generace. Jedná se o multimediální centrum, které snadno připojíte ke každé chytré televizi. Co je na něm ale tak jiného? Poskytne novou funkci vyvážení barev na obrazovce. Kalibraci tak zvládnete snadno jen za pomoci chytrého telefonu iPhone.

Toto multimediální centrum není nic jiného než chytrá krabička, která posílá signál do televize. Apple ji ale nemá pod kontrolou, a nemůže proto ovlivnit, jaké barvy se konkrétnímu divákovi zobrazí a zda má tedy během sledování kvalitní obraz.

Apple TV se stará o zážitky pomocí nejrůznějších moderních vychytávek. Podporuje všechny současné streamovací služby, jako je Netflix, HBO a další. Víte, že Apple TV můžete ovládat nejen ovladačem, ale i jiným chytrým zařízením, a dokonce i hlasem přes Siri? Nová Apple TV bude vybavena dokonce i rychlejším čipem A12 Bionic a bude podporovat HDR s vysokou obnovovací frekvencí. Také bude podporovat video v Dolby Vision. Možná vám tyto technické parametry nic neříkají. Ale co určitě oceníte, je přepracovaný dálkový ovladač. Ten bude mít kruhový dotykový clickpad, jenž podporuje ovládání gesty. Díky jemnému přejíždění dokola zvládnete vyhledat konkrétní scénu z filmu nebo přejíždět po časové ose.

Jak už bylo zmíněno, kalibrace funguje pouze s chytrým telefonem iPhone, jenž má novou aktualizaci operačního systému iOS 14.5. (a tvOS 14.5) a funkci Face ID. Výhodou je, že kalibraci využijí nejen majitelé nového modelu Apple TV, ale i té starší generace, jako je Apple TV 4K a Apple TV HD.

Nová aktualizace iOS 14.5 se dostane mezi běžné uživatele již během pár dní. Kromě možnosti kalibrace TV přinese i další nové prvky. Například dva nové hlasy pro Siri, vylepšenou ochranu proti sledování ze strany aplikací v telefonu, ale také aplikaci Podcasty. Ale můžete se těšit na mnohem víc.

A jak to celé s nastavením barev funguje? Na Apple TV spustíte funkci kalibrace. Na obrazovce se vám ukáže vyznačená plocha, kam přiložíte svůj chytrý telefon. Otočte ho tak, aby přední kamera směřovala na televizi a počkejte. Telefon za pomoci svého senzoru okolního světla (ve výřezu displeje) proměří barvy na televizi. To pak celé vyhodnotí a data pošle do Apple TV, která podle toho upraví barvy. Výsledkem toho by měly být přesnější barvy a lepší kontrast. Tato funkce povede ke zlepšení kvality obrazu, aniž byste museli nějak nastavovat samotnou televizi.

Chtěli byste i vy špičkový obraz ve 4K rozlišení, se kterým si snadno a jednoduše užijete spoustu zábavy, ale také si snadno zkalibrujete barvy jen na pár kliknutí pomocí telefonu? Vybírejte z aktuální nabídky Apple TV.

Napsat komentář