Xiaomi představilo prototyp revoluční nabíječky s bezdrátovým napájením

Společnost Xiaomi, která se od roku 2010 postupně dostala mezi nejznámější poskytovatele elektroniky, přišla letos s prototypem technologie bezdrátového nabíjení. Což by nebylo nic průlomového, ale jejich technologie nabíjí zařízení na dálku. Nebude tak třeba připojovat telefon na kabel, a už vůbec ho nebude netřeba pokládat na žádnou nabíjecí podložku.

Nabíjecí zařízení nese název Xiaomi Mi Air Charge. Nečekejte ale žádné malé zařízení o pár centimetrech, naopak má velikost konferenčního stolku nebo čističky vzduchu. Není to proto věc, kterou byste snadno schovali do šuplíku nebo brali na cesty. Tato nabíječka není vhodná na přenášení, ale bude mít pevné místo v některém pokoji.

Nespornou výhodou je to, že dokáže nabíjet na dálku, a především zvládne nabíjet více zařízení najednou. Poskytuje výkon 5 Wattů, což na dnešní poměry technologií není moc, ale pokud budete poblíž zařízení, procenta na baterii budou postupně přibývat nebo se ustálí na maximální hodnotě. Se svým zařízením se tak budete moct volně pohybovat po pokoji v několikametrové vzdálenosti od nabíječky, které nevadí ani některé drobné překážky v rámci přenosu signálu.

Tomuto typu nabíjení ale bude třeba přizpůsobit i nabíjený telefon. Ten musí být vybavený, stejně jako nabíječka, systémem antén, pro lokalizaci zařízení a přenosu signálu milimetrovými vlnami. Signál je pak v telefonu přijat a převeden na elektrickou energii pomocí usměrňovacího obvodu.

Kromě smartphonů by nabíječka měla zvládat nabíjet také další chytrou elektroniku, jako jsou reproduktory, sluchátka, chytré hodinky, stolní lampy a další.

Xiaomi zatím představilo pouze prototyp této technologie. Proto není vůbec jasné, jestli se vůbec objeví na spotřebitelském trhu. Zatím se nedokáže odhadnout ani možná cena. Pokud vás tato technologie pro využití ve vaší domácnosti láká, budete si muset počkat.

Chcete-li si pořídit kvalitní smarpthone se skvělým poměrem výkonu a ceny, vyberte si telefon Xiaomi. Porovnejte různé parametry jednotlivých zařízení a vyberte pro sebe to nejlepší zařízení.

Napsat komentář