Spotify plánuje novinku v podobě živých vysílání

Placená platforma Spotify je známá tím, že se zajímá o různé formáty, nejen o zprostředkování hudebních žánrů všeho druhu, ale také o podcasty. Nedávno oznámila, že plánuje rozšíření o živé diskuze.

Tato audio aplikace vznikla ve Švédku a funguje už od roku 2006. Za tu dobu se dostala mezi přední platformy v poslechu a přenosu hudby. Nabízí neplacenou i placenou verzi. Ta druhá poskytuje více funkcí a možností, třeba poslech bez reklam a s možností přeskakování jednotlivých písní.

Spotify odkoupila společnost Betty Labs, jenž vlastnila také sportovní zvukovou aplikaci Locker Room. To je velmi specifická aplikace, která se dosud zaměřovala na živé diskuze z oblasti sportu. Díky tomuto spojení plánuje Spotify rozšířit své služby o živá vysílání. Což bude ideální nejen pro tvůrce například k představení nového alba, k zodpovězení otázek fanoušků a podobně.

Jak to bude fungovat? Vypadá to, že Locker Room získá jiné jméno, zůstane verze pro iOS, vytvoří se verze pro Android a aplikace bude určitým způsobem propojená se službou Spotify. Skrze tuto novou službu nabídne posluchačům nejen sportovní, ale i kulturní a hudební programy, a to vše tak, aby se tvůrci obsahu mohli s posluchači propojit v reálném čase. Spotify plánuje platit osobnosti za pořádání živých diskuzí, do kterých se snadno zapojí i běžní uživatelé. Zároveň bude možnost pořádat vlastní živé podcasty s hosty.

Přijde vám to podobné jako nová aplikace Clubhouse? Nemýlíte se. I v aplikaci Locker Room můžete dosud tvořit vlastní diskuzní místnosti, připojit se a diskutovat s dalšími uživateli na různá témata v reálném čase. I tato aplikace je ale dosud dostupná pouze pro iOS. To by se ale v rámci propojení se Spotify mělo změnit.

Podle výzkumu a vývoje ve Spotify si uživatelé už delší dobu žádají živé formáty a diskuze, které by konečně rádi zprostředkovali milionům uživatelům a tvůrcům po celém světě.

Zatím není jasný konkrétní termín prvních živých vstupů na Spotify, ale je jisté, že během následujících měsíců se máme na co těšit.

Víte, že si můžete užít poslech hudby, ale i podcastů ještě lépe? Stačí, když si vyberete některé bezdrátové reproduktory, jenž propojíte s chytrým telefonem. Navíc jsou snadno přenosné, proto je využijete jak na cestách, tak i doma při přesunu z jedné místnosti do druhé.

Napsat komentář