Nový smartphone od Doogee dokáže měřit vzdálenosti

Španělsko-čínská společnost, která produkuje chytré telefony s označením Doogee, vypouští do světa novinku v podobě telefonu Doogee S97 Pro. Tento model se představuje s jedinečným prvkem uvnitř, má totiž integrovaný laserový měřič vzdálenosti. Taková funkce dosud v žádném telefonu nebyla k dispozici.

Laserový měřič má čtyři různé módy pro měření a dokáže měřit vzdálenost až na 40 metrů. Především ho využijete při práci ve stavebnictví a podobných odvětvích, ale neztratí se ani pro měření v domácnosti, například při vyměřování místností či části domu během různých rekonstrukcí.

Kromě toho disponuje i dalšími jedinečnými parametry, a to především vysokou výdrží baterie, kterou poskytuje akumulátor s kapacitou 8 500 mAh. To znamená, že za běžného používání vám telefon vydrží až tři dny na jedno nabití. Telefon také poskytuje i bezdrátové nabíjení s výkonem 10 Wattů.

Na zadní straně najdete 4 snímače. Hlavní fotoaparát nabízí 48 Mpx a pochází z dílny Samsung, širokoúhlý fotoaparát (8 Mpx), makro fotoaparát (2 Mpx) a termokameru (2 Mpx). Na přední straně je standardně jeden snímač s rozlišením 16 Mpx. Displej s úhlopříčku 6,39″ poskytuje tvrzené sklo Corning Gorilla Glass.

Původní americká firma DOOGEE Mobile Limited Company vznikla už v roce 2013, aktuálně ale patří španělsko-čínské společnosti Šen-čen. Ta se zaměřuje na vysoce odolné telefony s vysokým výkonem a výdrží baterie, a přitom za nízké náklady. Na českém trhu ale není zas tak dlouho, teprve od roku 2017.

Tato značka se zaměřuje na výraznou odolnost telefonů. Některé modely mají certifikaci IP 68, zvládnou ponor do 1,5 m hloubky. Jiné zase disponují vysokokapacitní baterií a bezdrátovým nabíjením. Řada modelů Doogee má dokonce vyměnitelnou baterii, což ještě umocňuje jejich životnost. Model Doogee S97 Pro, navzdory všem svým funkcím, se řadí spíše k telefonům střední třídy.

Ač to vypadá, že telefony Doogee jsou zaměřené především pro osoby pracující na stavbách a v podmínkách, kde by se jim běžný telefon mohl rozbít, opak je pravdou. Jsou určené také pro běžného uživatele, který bude s náročností telefonu určitě spokojený.

Vybírejte z aktuální nabídky telefonů Doogee, které poskytují výraznou odolnost vůči vodě i pádům, vysokou výdrž baterie a silný výkon. Nově zmíněný model prozatím seženete spíše na zahraničních e-shopech, a to ve třech barevných variantách a za cenu kolem 5 000 Kč.

Napsat komentář