Tento speciální zámek vám umožní odemknout dům telefonem nebo hodinkami

Zapomínáte často klíče od domů či bytu, když odcházíte ven? Nebo jen chcete propojit svůj domov s technologiemi a odemykat si například skrze mobilní aplikaci? Společnost Schlage vytvořila systém pro inteligentní domácnost, kterou je chytrý zámek.

Tento inovativní zámek má i svůj specifický název, a to Encode Plus Smart WiFi Deadbolt. Na výběr máte různé možnosti ovládání. Funguje díky připojení na vaši domácí síť, a je kompatibilní i se systémem Apple HomeKit. Snadno ho tak ovládáte pomocí mobilní aplikace, čímž jednoduše odemknete i zavřete dveře odkudkoliv (třeba i když budete sedět v autě na příjezdové cestě). Dveře odemknete i pomocí navoleného kódu na číselníku zámku. Skrze aplikaci dveře nejen ovládáte, ale také spravujete data. Přes síť tak získáte informace například o tom, kdy a jaký kód byl použit. Systém zámku funguje samozřejmě i tradičně s klíčemi.

Kromě výše zmíněných možností nechybí ani možnost hlasového ovládání skrze Siri, ale i s dalšími hlasovými asistenty, jako je Alexa od Amazon nebo Google Assistant.

Zajímavostí je, že Apple vytvořila funkci Apple Home Key již v loňském roce — je to technologie, díky které dokážete za pomoci NFC odemknout zámek telefonem nebo hodinkami (samozřejmě pouze od společnosti Apple). Pak už se jen čekalo, až některá ze společností začne s podporou Apple Home Key do svých systémů. Což se konečně povedlo u firmy Schlage, která jako první toto umožňuje.

Je důležité zmínit, že v zámku je vyměnitelná baterie. Ta vám vydrží v rozmezí 4 měsíců až jednoho roku, v závislosti na intenzitě využívání. Pro chytré funkce zároveň vyžaduje vlastní napájení. Prozatím není k dostání na trhu, což by se mělo ale ještě letos změnit. Cena se odhaduje na 300 dolarů (cca 6 500 Kč).

Pokud byste chtěli chytrý zámek využít už nyní, vybírejte z aktuální nabídky. Na výběr máte různé druhy a značky, které snadno propojíte přes svou Wi-Fi a Bluetooth. Přečtěte si také náš článek, kde vám poradíme, jak si vybrat zařízení pro chytrou domácnost.

Napsat komentář