Spotify má své první hardwarové zařízení pro využití v autě

Švédská společnost, která se dosud zaměřovala jen na streamování digitálního hudby a podcastů, přišla s novinkou v podobě prvního hardwarového zařízení. Podle vzhledu se můžete domnívat, že jde o malý tablet, telefon nebo autorádio, ale není tomu tak. Tohle zařízení je sestaveno pro použití v autě pro všechny, kteří nemají novější model auta s displejem nebo nechtějí upevňovat v autě svůj telefon.

Spotify letos přišlo s novou moderní technologií, která je jednoduše nazvaná podle svého účelu, tedy „Car thing“ (v překladu je to jednoduše „věc do auta“). Není to ale žádná náhrada za chytrý telefon. Zvládne to jen jednu prostou funkci, přehrávat hudbu a podcasty. Cílem bylo vytvořit zařízení, se kterým bude poslech v autě co nejjednodušší.

Zařízení není žádnou novinkou. Pod stejným názvem se podobná technologie od Spotify objevila už v roce 2019, ale se zcela odlišným designem. Vývojáři tehdy oznámili, že budou testovat hlasem ovládaného inteligentního asistenta pro automobily. Poté už se ale o něm moc neslyšelo.

Tohle malé zařízení disponuje zcela jednoduchým hlasovým ovládáním. Díky zabudovaným mikrofonům rozezná váš hlas i přes hlasitou muziku či stažené okénko v autě. Dále má čtyřpalcový dotykový displej, na kterém vidíte aktuálně přehrávanou skladbu, ale můžete zde také snadno vybrat další výběr podle svého vkusu. Na přední straně je jeden velký otočný ovladač a další ovládací tlačítka se nachází po stranách.

Jak jste už pochopili, zařízení je velmi prosté, protože mu chybí připojení k internetu. Musíte se spoléhat na hotspot ve vašem telefonu. Nemá ani vlastní reproduktor, takže ho musíte připojit přes kabel nebo dálkově přes Bluethooth k autorádiu.

Společnost ale nijak neodhalila použitý software a technologii, která se uvnitř nachází. Můžeme si tak zařízení prohlédnout jen zvenku. Napájení je k dispozici přes kabel s novější koncovkou USB-C. Zařízení snadno přiděláte na palubní desku, do výdechu ventilátoru nebo do CD přehrávače.

Společnost vyrábí tento produkt v omezeném množství. Navíc se vydala zvláštní cestou. Testuje zatím pouze v USA. Uživatelé Spotify s tarifem Premium ho mohou získat zdarma (pouze za cenu poštovného), ale funguje to zatím pouze na pozvánky. Dosud ale nevydali oficiální prohlášení, zda plánují dostat zařízení volně k prodeji na globální trh. Pokud se tak stane, cena se bude nejspíše pohybovat kolem 80 dolarů (kolem 1 800 Kč) a stále bude vyžadovat, aby uživatelé měli tarif Premium. Na konečné vyjádření si proto budeme muset ještě počkat.

Nechcete-li čekat na to, kdy a jestli vůbec se tento produkt dostane na trh, vybírejte z aktuální nabídky. Na výběr máte autorádia, například i s GPS navigací nebo s DVD přehrávačem.

Napsat komentář