Netflix skončil s bezplatnou zkušební dobou

Na americké streamovací službě se objevila výrazná změna, kterou nejspíše spoustu uživatelů neocení. Americká společnost se rozhodla ukončit bezplatnou měsíční zkušební dobu. Tím nejspíše reaguje na možné zneužívání.

Kromě obrovské knihovny filmů, seriálů a dokumentů Netflix produkuje také vlastní obsah. U nás byl u nás spuštěný v lednu 2016. Od té doby nabízel zkušebnou verzi na 30 dní, a to zcela zdarma, pouze splněním dvou podmínek — zadání emailové adresy a čísla platební karty. Nyní se ale po pěti letech rozhodl tuhle výhodu zrušit.

Důvod ukončení bezplatné verze na 30 dní není úplně jasný, ale vypadá to, že se tím Netflix snaží zabránit zneužívání této služby. Doteď není vyloučené, že se uživatelé mohli pokaždé zaregistrovat zkušební bezplatnou verzi, a to každý měsíc vždy s jinou emailovou adresou a jednorázovou (virtuální) platební kartou. Takové jednorázové platby dokáží generovat různé karty, například Revolut nebo i Česká spořitelna.

Na Netflixu se u nás za dobu jeho existence dosud nijak nenavýšily ceny předplatného. Jak se tedy ceny pohybují? Tato platforma nabízí dokonce tři možné tarify a je zcela na vás, jaký z nich si vyberete. Tarif Basic stojí 199 Kč měsíčně a můžete ho využívat pouze na jedné obrazovce. Tarif Standard stojí 259 Kč měsíčně a můžete ho využít současně na dvou obrazovkách. A tarif Premium stojí 319 Kč měsíčně a můžete ho využít současně až na čtyřech obrazovkách. Za zmínku stojí určitě to, že ceny jsou stejné pro všechny uživatele, neplatí žádná zvýhodnění pro studenty či seniory.

Velkou výhodou je, že Netflix je flexibilní, to znamená, že pro jeho využívání se neupisujete žádné smlouvě, a nevznikají vám proto žádné dlouhodobé závazky. Účet můžete kdykoliv zrušit opravdu rychle jen na dvě kliknutí, aniž byste museli ještě cokoliv platit. Stejně tak rychle ho i aktivujete. Zaplatíte předem na měsíc a před koncem měsíce to můžete libovolně zrušit a poté kdykoliv obnovit. Zachovají se vám veškerá data, uložené profily, sledované filmy a seriály a podobně.

Víte, že Netflix nemusíte sledovat nutně jen na televizi? Zvládnete to i na jiném zařízení, ať už na notebooku a tabletu či chytrém telefonu. Dokonce si své oblíbené pořady můžete stáhnout a sledovat je kdykoliv offline.

Napsat komentář