Společnost Apple letos vydá další modely telefonů z nové řady iPhone 13

Ještě stále není zveřejněno oficiálně datum s tím, kdy vyjde iPhone 13. Jisté je, že to bude ještě letos na podzim a možná už dokonce do dvou měsíců.

Stále ještě není ani odhalen celkový vzhled tohoto modelu. Nějaké fotografie a informace už ale výrobcům unikly a je jisté, že telefony designově vychází z loňské řady iPhone 12, jen budou mít o něco menší výřez displeje a přepracovaný fotoaparát. Konkrétně půjde o to, že zadní snímače fotoaparátu budou jinak umístěné. Také už potvrdili informaci o tom, že opět vyjdou čtyři modely, a to včetně iPhone 13 mini. Změna u fotoaparátu pronikne i k fotomodulům telefonů iPhone Pro a Pro Max. Ty budou o něco větší u jejich menších kolegů iPhone 13 a iPhone 13 mini. Navíc budou disponovat funkcí senzorické stabilizace (tu měl v loňském roce pouze model iPhone 12 Pro Max).

Ve větších modelech Pro a Pro Max by se také měl objevit autofokus u širokoúhlého snímače a také nová řada zaostřování zadního fotoaparátu. Dosud to bylo pouze tak, že se fotoaparát s nejširším úhlem záběru spoléhal pouze na fixní zaostřování, ale to je riskantní, neboť je citlivé na správnou vzdálenost. Nový typ zaostřování by tak měl pomoct lépe vykreslit detaily u širokoúhlých snímků.

Navzdory tomu, že je firma Apple s pojmenováváním nových řad telefonů iPhone předvídatelná (díky posloupnému číslování), u této řady to vypadalo, že tomu bude jinak. Dříve unikly informace o tom, že aktuálně připravovaná řada telefonů by neměla nést číslovku 13, kterou údajně spoustu uživatelů elektroniky Apple odmítá (nejspíše kvůli fobii z této „nešťastné“ číslovky). Na toto téma se dělal i rozsáhlý výzkum v Americe s více jak 3 000 respondenty a z něho vyplynulo, že 74 % z nich by se nákupu telefonu s tímto označením vyhnulo. Navrhovala se různá pojmenování jako iPhone 12s, iPhone 2021 nebo iPhone 21, ale vypadá to, že ani jeden název se neuchytil, a opravdu se dočkáme řady 13.

Další novinkou budou i další barvy. V posledních letech se totiž objevují ve spojitosti s novými modely i nová barevná provedení, a ani letos tomu nebude jinak. Zatím to není zcela jisté, ale mohla by se zde objevit oranžová. Možná půjde o sytě oranžovou, ale možná o zbarvení do bronzova. Na konkrétní odstín a odhalení si budeme muset každopádně chvíli počkat.

V souvislosti s novou řadou telefonů se na podzim objeví také aktualizace operačního systému iOS 15. I v tomto ohledu se řeší, jaké novinky se promítnou do nových modelů telefonů právě s nově chystanou aktualizací. Díky tomu, že se neustále vylepšují jednotlivé kamery, mělo by například dojít k vylepšení funkce Facetime. V rámci ní se zde objeví nová funkce SharePlay, která vám poskytne sdílení vaší obrazovky, sledování filmů či seriálů, ale také poslech hudby s vašimi nejbližšími. Je to zajímavý způsob, jak sdílet s rodinou či přáteli společné zážitky bez ohledu na fyzickou vzdálenost. Těch novinek je daleko více, tentokrát se zaměřují hlavně na spojení, soustředění, ale i prozkoumávání světa.

Jestli se vám nechce čekat na výše zmíněný model, vybírejte z těch aktuálních, jako je iPhone 12, iPhone 11 či například iPhone SE.

Napsat komentář