Dron zabudovaný přímo v těle telefonu. To je možná budoucnost Vivo smartphonů

Čínská společnost Vivo, která se zaměřuje na výrobu spotřební elektroniky, nejspíše plánuje novinku mezi telefony, která tu dosud nebyla, a to dron zabudovaný přímo v těle chytrého telefonu.

Tento projekt od Vivo je od loňského roku v podobě patentu, to znamená, že jde zatím čistě o návrh, který ještě nemusí být realizován do skutečné podoby. Ale už jen to, že se o takové technické vychytávce mluví a dává se do povědomí značí, že to možná nebude trvat tak dlouho, a zabudované drony v telefonech se stanou běžnou součástí na trhu s elektronikou. Umíte si takový telefon představit? Nejspíše tím bude muset dojít také ke zvětšení těl takových telefonů. Nebo naopak k miniaturizaci těl dronů, ale tam pak záleží, což by se mohlo negativně odrazit i na kvalitě kamer dronů.

K dispozici jsou ale již nějaké fotografie patentu, ze kterých je patrné, že by telefon měl mít podobu běžného moderního smartphonu. Zároveň je na nich vidět, že by měla být v telefonu zabudovaná odnímatelná létající kamera, která se snadno vysune ze spodní části zařízení telefonu. V dronu je také umístěna baterie, která je oddělena od té hlavní v telefonu.

Smyslem zabudovaného dronu je rozšíření možností fotografování a natáčení videí v telefonu z mnoha dalších perspektiv, které běžně s telefonem jednoduše nezvládnete. Dron by měl mít dokonce dva fotoaparáty, které zajistí snímání různých úhlů pohledů. Dále by měl mít zabudované dva infračervené senzory umístěné na dvou různých stranách pro zajištění snadné orientace v prostoru a snadné vyhýbání se všem překážkám. Kamera by také mohla mít režim automatického sledování, což znamená, že zvládne sledovat uživatele telefonu a automaticky létat. Ale žádné konkrétní údaje již patent neuvádí. Na podrobnosti a vůbec celkový proces realizace a schválení si ještě budeme muset počkat.

Vivo není na trhu žádným nováčkem. Tato společnost funguje už od roku 2009. Za tu dobu se rozšířila po Asii i Americe a stihla vydat desítky technologických produktů, jako jsou stolní počítače, notebooky a chytré telefony.

V aktuální nabídce ale můžete objednávat Vivo smartphony, Vivo notebooky nebo Vivo tablety, ve kterých sice nenajdete dron, ale i tak přináší spoustu technických vychytávek.

Napsat komentář