Společnost Apple chce z nejoblíbenějších sluchátek vytvořit zdravotní pomůcku

Víme, že výrobci elektroniky se předhání ve vylepšování svých zařízení, a neustále je rozšiřují o nové funkce, které jdou i za hranici toho, k čemu byla zařízení primárně určena. Tentokrát se chceme zmínit o sluchátkách do uší. Na trhu nejsou asi známější bezdrátová sluchátka než ta od Apple. Tato společnost plánuje jejich rozšíření o další užitečné funkce, které spadají do kategorie zdraví a měření tělesných hodnot. Konkrétně půjde o tři velmi zajímavé funkce , která mají základní zdravotní využití.

Společnost do sluchátek Apple AirPods Pro a AirPods Max druhé generace již přidala novou funkci, kterou je Conversation Boost. Díky ní se ze špuntů jednoduše stanou naslouchátka. Funguje to tak, že pomocí mikrofonů si dokážete zvýšit hlasitost, čímž lépe uslyšíte hlas osoby stojící před vámi. To by mohlo pomoci osobám s mírnými sluchovými problémy. Pokud byste chtěli tuto doplňkovou funkci využívat, musíte se nejprve ujistit, že jste vaše zařízení aktualizovali na nejnovější firmware.

Další vychytávkou by měl být v budoucnu nejspíše termometr. Se senzorem by tak sluchátka zvládla měřit teplotu v uších. Není ani žádným tajemstvím, že podobný senzor chystá Apple přidat do dalších hodinek Apple Watch, kde by se mohl objevit už v příštím roce. A do třetice by se zde mohla časem objevit funkce v podobě monitorování držení těla. Fungovalo by to tak, že ve sluchátkách budou pohybové senzory, které by měly poznat, když se dotyčný člověk hrbí. Zároveň by ho upozornily, ať se narovná.

Výše zmíněné funkce ale společnost zatím zcela nepotvrdila. Pořád se jedná o informace ve fázi plánování, ani není jisté, ve kterém modelu sluchátek by se objevily. Nejspíše to ale nebude dříve jak za dva roky.

Aktuální modely sluchátek od Apple zatím nenabízí žádné zdravotní využití, ale i tak poskytují různé vychytávky a funkce, které určitě oceníte. Již nyní si dokonce snadno předobjednáte nejnovější model AirPods 2021.

Napsat komentář