O tom, jak kvalitní fotky a videa pořizuje Samsung Galaxy S21 Ultra, vás přesvědčí potapěči z National Geographic

Tento telefon už není úplným nováčkem na českém trhu, neboť na prodejních pultech se objevil už v lednu letošního roku. I tak je ale potřeba si některé smartphony připomínat. Tento model má totiž hodně co nabídnout. Mezi jeho výrazné přednosti patří natáčení videa a pořizování snímků.

O tom, jak kvalitní snímky a videa se zařízením Samsung Galaxy S21 Ultra získáte, vás dokáží přesvědčit například potápěči z National Geographic, kteří během své podmořské expedice na Maledivách vzali telefon pod vodu. A to konkrétně při potápění v destinaci zvané Shark Island. Jejich záběry si jednoduše prohlédnete v přiloženém videu tohoto článku.

Na přední straně se nachází selfie kamera (48 Mpx). Na zadní straně najdete panel se 4 čočkami. Hlavní fotoaparát (108 Mpx), dále je tu širokoúhlý objektiv (12 Mpx) a dva teleobjektivy (10 Mpx), kdy jeden poskytuje trojnásobný, a ten druhý dokonce desetinásobný optický zoom pro ještě větší zacílení na detaily. Součástí je funkce natáčení 8k videí, také stabilizace pro eliminaci otřesů při natáčení, a dokonce i režisérský režim, který vám umožní natáčet přední i zadní kamerou zároveň.

Tento telefon má v sobě zabudovaný výkonný a úsporný procesor Exynos 2100, na první pohled zaujme také AMOLED 2x displej, nový design v matné barvě a se skleněnými zády. Jeho předností je podpora 5G sítě. Úsporná baterie poskytuje 5000 mAh poskytuje delší výdrž baterie na jedno nabití. Za to můžou i funkce v telefonu, jako je adaptivní obnovovací frekvence, ale také optimalizace systému a již zmíněný procesor. Telefon vám i při plném využívání vydrží na jedno nabití téměř dva dny. Baterie podporuje dokonce i bezdrátové nabíjení a rychlonabíjení.

Další zajímavostí je to, že tento telefon snad jako první od Samsungu podporuje funkci dotykového Stylusu S Pen. Tuto možnost snadno povolíte v nastavení a pak už vám nic nebrání v tom ho využívat. Snadno si tak můžete malovat na displeji nebo psát poznámky. Pokud ho chcete, musíte si ho ale k zařízení dokoupit, protože není součástí balení.

Telefon poskytuje stupeň krytí s označením IP68. Taková ochrana vám poskytne i delší potopení do hloubky 1 metru a výraznou ochranu proti prachu. Není ale dostatečná pro ponory v několikametrové hloubce v moři. Na videu proto můžete vidět, že telefon je navíc ve speciálním ochranném pouzdře, které ho chrání proti mořské vodě.

Chcete-li si pořídit nejnovější model Samsung Galaxy S21 Ultra vybírejte z aktuální nabídky, a to jak v klasickém černém, tak i stříbrném provedení. Na trhu je ale stále i loňský model Samsung Galaxy S20 Ultra v šedé a bílé verzi.

Napsat komentář