Nový operační systém watchOS 8 pro Apple Watch přinese zajímavá vylepšení

Již letos se objeví aktualizace operačního systému pro chytré hodinky Apple Watch s názvem watchOS 8. Ta přinese řadu novinek a vylepšení zaměřených na zdraví, fitness, fotografie a sdílení s blízkými.

Nová verze přinese řadu vylepšení v oblasti zdraví. Vývojem prošla aplikace Breathe (Dýchání), která nabídne více možností zaměřených na duševní zdraví, odbourávání stresu a zklidnění (nabídne více dechových cvičení, tzv. mindfulness). K tomu přibudou i nové vizualizace, které se budou promítat přímo na obrazovce hodinek. K dispozici zde bude novinka zvaná Reflect. Ta vás provede různými úkony a pokyny, jenž vám pomohou vracet se ke šťastným vzpomínkám, bude působit na vaše pozitivní emoce, díky tomu lépe odbouráte stres a uvolníte tělo i mysl.

Funkce Fitness+ se rozšíří o dva nové a oblíbené druhy cvičení, a to Pilates a Tai-chi. Oba zmíněné jsou vhodné nejen pro fyzickou kondici, ale i pro psychické uvolnění, odbourávání stresu, soustředění na dech a pozitivní myšlenky. Tai-chi je tisíce let staré cvičení, kterému se také říká meditace v pohybu. Pilates je zase cvičením, které se mimo jiné zaměřuje na střed těla, balanc a flexibilitu.

Další novinku naleznete v aplikaci Sleep, kde jsou různé metriky pro měření a sledování kvality spánku. Zcela nová metrika se zaměří na průměrnou dechovou frekvenci (počet nádechů a výdechů za minutu) během toho, co spíme. Tato funkce nese název Respiratory Rate. Důležité je zmínit, že dechová frekvence během spánku bývá většinou stálá. Hodinky tak mohou snadno odhalit její případnou změnu, což vám snadno pomůže ve sledování zdravotního stavu.

Neméně důležité je zmínit, že nový systém se zaměřuje na sdílení oblíbených momentů, které jsou pro nás tak důležité, tedy na fotografie. Proto zde bude nová možnost přidat si na svůj ciferník vlastní fotografie, tedy portréty, kterého můžete přesdílet z vlastního iPhone zařízení (Portrait watch face). Libovolně si také nastavíte kompozici fotografie a umístíte čas tak, aby portrét skutečně vynikl. Otáčením digitální korunky na hodinkách můžete dokonce vytvářet pohyblivý efekt fotografie na ploše.

Důležité jsou také změny v aplikaci Fotografie. Zde objevíte nové sekce a členění jako Vzpomínky, Oblíbené a podobně. K fotografiím snadno přidáte i emoji a gify, a ty přesdílíte svým blízkým také na Mail nebo iMessage.

Můžete se těšit i na zcela nové aplikace Domácnost a Assistive touch. Vylepšení je ale mnohem víc. Je jen na vás, které jsou pro vás ty podstatné a které si nejvíce oblíbíte.

Chtěli byste si konečně pořídit své chytré hodinky od Apple nebo vyměnit starý model za nový? Vybírejte nejnovější modely Apple Watch 6 z aktuální nabídky.

Napsat komentář