Asus nabízí nový model telefonu s otočným fotoaparátem

Tento model je na trhu už od minulého měsíce, ale je potřeba si ho představit blíže, a to nejen z hlediska dominantního prvku, kterým je otáčivý fotoaparát.

Konkrétně se aktuálně jedná o novinku modelu Asus Zenfone 8 Flip. Jeho dominantou je právě výklopný zadní modul se třemi snímači, které jsou od společnosti Sony. Konkrétně zde najdete hlavní širokoúhlý fotoaparát, ultraširoký fotoaparát a teleobjektiv (64Mpx, 8 Mpx a 12 Mpx). S takovou funkcí natáčení fotoaparátů si jednoduše vyberete ten nejlepší úhel pohledu pro své snímky.

Silnou stránkou telefonu je baterie s dlouhou výdrží (kapacita 5 000 mAh). Je zde speciálně navržený systém, jenž vám poskytuje různé možnosti nabíjení, včetně stálého, plánovaného nebo horního limitu nabíjení. Dále je zde AMOLED displej s úhlopříčkou 6,67″ palce. S tímto telefonem nebudete mít sebemenší problém s připojením, poskytuje technologii 5G, bezdrátové připojení WIFI 6E a výrazně výkonný čip Qualcomm Snapdragon 888 5G. Dále nabízí vnitřní paměť 256 GB.

Uvnitř najdete operační systém Android od Google, integrovaný snímač otisků prstů a také slot na DUAL SIM. Uvnitř telefonu najdete také velmi pokročilou správu aplikací, jenž sama omezuje neaktivní aplikace na pozadí, čímž výrazně šetří úsporu energie. Ať už děláte na zařízení cokoliv, telefon je nastavený tak, aby se vždy optimalizoval pro zaručení energetické účinnosti.

Za zmínku stojí také stereofonní reproduktory, které mají duální zesilovače k zajištění vyšší hlasitosti, poskytují také dynamický rozsah a vysoké basy. Výhodou je také rozhraní ZenUI, se kterým si vytvoříte uživatelské rozhraní přesně podle svých představ.

Telefon s otočným fotoaparátem není zcela novým prvkem. Najdete ho například i u telefonu Samsung Galaxy A80, Honor 7i, ale i na předchůdci a modelu Asus Zenfone 6, který se objevil na trhu již v roce 2019.

Na českém trhu už je model k dispozici od května, a to za cenu kolem 20 000 Kč. Sami rozhodněte, jestli taková výbava odpovídá i ceně. Na trhu najdete také kompaktní verzi Asus Zenfone 8 s běžnou zadní kamerou v menším provedení.

Líbí se vám tento model telefonu? Vyberte si svůj vlastní Asus Zenfone 8 Flip v černé, nebo stříbrné variantě. Pokud jste spíše pro klasiku a běžné využití kamery, na výběr máte také Asus Zenfone 8, opět dostupný ve dvou výše zmíněných barvách.

Napsat komentář