Nové herní telefony od Asus lákají na ještě lepší výkon

Čínská společnost Asus nedávno představila na trhu nové telefony. Nejde o klasické smartphony, ale o herní telefony, které zvládají i nejnáročnější hry. Konkrétně se jedná o modely ROG Phone 5S a ROG Phone 5S Pro.

Novinkou jsou dva výše zmíněné modely, které jsou rozšířením výbavy od základní řady s číslem pět. Designově se moc nezměnily. Výrobce je poskytuje ve dvou barvách, a to v černé a bílé.

Zásadní změnou je zde ale nový a výkonnější procesor Qualcomm Snapdragon 888 Plus. Vylepšení se zde dočkalo také jádro pro umělou inteligenci, které poskytuje až o 20 % lepší výkon. Rozšíření se týká i operační paměti. Telefon poskytne lepší výdrž pro hraní až na několik hodin. Uvnitř se nachází silná baterie s 6 000 mAh s možností rychlodobíjení. Chybí zde akorát bezdrátové dobíjení. Kvůli vysokému výkonu je zde také k dispozici chlazení na zadní straně, a to s označením GameCool 5.

Uvnitř telefonu se nachází Režim-X, se kterým vyladíte každé herní rozhraní a herní scénář přesně podle vašich představ. Dále je zcela jedinečný zvukový systém GameFx se stereofonními reproduktory spojenými zesilovačem. To ale není vše. Také se zde nachází pohybové čidlo, které ovládáte jednoduchým nakloněním telefonu, čímž zajišťuje zcela intuitivní hraní her.

Na zadní straně se nachází tři snímače, a to hlavní zadní fotoaparát (64 Mpx), širokoúhlý fotoaparát (13 Mpx) a makro fotoaparát (5 Mpx). Kromě focení není problém natáčet 8K videa, a dokonce je k dispozici také manuální Pro režim.

Telefony u nás zatím nejsou na trhu k dispozici a není ještě odhalená cena, ale to by mohla být podobná jako u klasické verze, tedy cca 25 000 korun. Ale určitě se během pár týdnů dočkáme a dostanou se i na české pulty.

Asus funguje už do roku 1989. Jedná se o čínskou společností, která sídlí na Tchaj-wanu. Za dobu působení se dostala mezi přední výrobce elektroniky, jako je telefony, notebooky, počítače, ale i počítačové komponenty, ale i další příslušenství.

Nyní vybírejte z aktuální nabídky Asus ROG Phone 5. I tento telefon seženete ve dvou barvách a s možností výběru vnitřní paměti. Na ty výše zmíněné novinky si musíme ještě chvíli počkat. Výhodou ale je, že budou kompatibilní s veškerým příslušenstvím původních modelů řady 5.

Napsat komentář