Garmin přichází na trh s technickou vychytávkou, která vylepší váš golfový odpal

Americká společnost Garmin přišla s nápadem, který ocení každý hráč golfu. Tato vychytávka totiž pomůže vylepšit odpaly a zpestří každý trénink na zeleném trávníku nebo i v hale na cvičném odpališti. Jedná se konkrétně o monitor odpalu.

Tento monitor nese název Garmin Approach R10. Jeho váha je pouhých 220 g. Je proto lehce přenosný a skladný. Je to sice malé zařízení o pár centimetrech, které má ale výrazně pomoci při hraní golfu každému zapálenému hráči. Jak přesně to funguje? Monitor zaznamenává různé množství golfových metrik vašeho snažení během hry. Konkrétně sleduje rychlost švihu hole, rychlost odpáleného míčku, ale i směr i úhel odpalu nebo rotaci míčku. Také se zaměřuje na smash factor, což je v golfu důležitá hodnota, kterou získáte, když vydělíte hodnoty rychlosti míčku a švihu hole. Tato hodnota se zjišťuje, protože čím vyšší hodnotu získáte, tím lepší je přenos energie z hole na míček.

Výhodou je, že zařízení automaticky zaznamenává i video, takže nebudete mít problém si nahrát svůj švih nebo pohyb míčku a zpětně se pak snadno podíváte na video na svém spárovaném smartphonu, a můžete tak analyzovat svůj trénink krok za krokem. Ke spárování využijete aplikaci zvanou Garmin Golf, která je bezplatná pro Android a iOS.

Monitor poskytuje výdrž na 10 hodin na jedno nabití. Proto ho dostatečně nabijte a nebude vás pak během tréninku nijak limitovat.

Monitor toho umí ale mnohem více, využijete ho dokonce i v rámci virtuální reality. Golf si tedy bez problému zahrajete, aniž byste museli z domu. Poskytuje až 42 tisíc golfových hřišť po celém světě, které jednoduše navštívíte virtuálně.

Zařízení je dostupné na oficiálních stránkách Garmin, a to zatím pro předprodej. Do prodeje by se mělo dostat během pár následujících týdnů, a to za cca 15 tisíc korun.

Společnost Garmin se zaměřuje na různé technologické vychytávky, hlavně na GPS navigace, kamery do auta, chytré hodinky Garmin, osobní váhy, ale i další elektronické příslušenství.

Napsat komentář