Nová generace hodinek od značky Garmin se již brzy dostane i na český trh

Více než dva roky trvalo, než společnost Garmin přišla na trh s novinkou v podobě hodinek. A po takové době se dá čekat, že přináší spoustu nových funkcí a vylepšení oproti svým předchůdcům.

Nejnovější model nese název Garmin Fenix 7. Je dostupný ve třech možných velikostech ciferníku (s označením 7S, 7 a 7X). Ale to není jediný rozdíl. Jednotlivé modely se od sebe liší také funkcemi a použitými materiály, což se samozřejmě odrazí i v ceně. Design je neměnný. Pro Garmin je typický kulatý vzhled ciferníku. Na výběr máte také čtyři druhy a materiály řemínku, které jednoduše vyměníte. Snadno si tak sportovní hodinky (silikonový pásek) během chvilky přeměníte třeba na elegantní kousek (kožený či kovový pásek).

Zásadní novinkou je, že všechny modely hodinky mají dotykový displej. Nespornou výhodou je, že dotyk v různých situacích omezíte. Snadno tak zabráníte nechtěným povelům a dotykům na hodinkách v různých situacích, třeba když cvičíte nebo spíte. Samozřejmostí jsou také ovládací tlačítka na boku. Je jen na vás, zda budete využívat jeden ze zmíněných typů ovládání nebo je budete oba kombinovat.

Které funkce mají zaručeně všechny modely hodinek? Ve všech najdete sportovní režimy, funkci pro měření srdečního tepu a kyslíku v těle, ale dokonce i pro měření spánku nebo míry stresu. Všechny tři velikosti hodinek navíc mají možnost bezkontaktních plateb Garmin Pay.

A teď k odlišnostem. U rozšířené verze hodinek se objevuje možnost solárního nabíjení, a to díky solárnímu sklíčku Power Sphire. To má takovou vlastnost, že nabíjí akumulátor hodinek skrze dopadající sluneční paprsky. Nejdražší model hodinek má kromě tohoto typu nabíjení také safírové sklo.

A tím zásadním je také integrovaná LED dioda, která je ale zabudovaná jen v největším modelu hodinek (7X). Tu využijete třeba jako svítilnu, ale i jako signalizační světlo s využitím červeného světla nebo blikacího režimu. Zajímavostí je i stroboskopický režim, který umožňuje změnu barev při běhu podle toho, v jaké pozici se ruka zrovna nachází (bílé světlo svítí dopředu a červené dozadu).

Hodinky určitě oceníte, pokud vyrážíte často ven do terénu. Uvnitř se totiž nachází také GPS, barometr, digitální kompas, gyroskop, akcelerometr a další užitečné funkce. Kromě toho hodinky splňují nejvyšší vojenské normy odolnosti proti nepříznivým vlivům počasí, ale i nárazům a propustnosti vodě.

Na trh se dokonce dostává i model s označením Garmin Epix Pro, který má podobné funkce jako Fenix, jen s absencí solárního nabíjení. Rozdílem je také využití AMOLED displeje.

Pro větší přehled jsou k dispozici tyto modely řady Fenix 7:

nejlevnější je standardní model — dvě velikosti (42 a 47 mm)

střední cestou je model se solárním nabíjením — tři velikosti ((42, 47 a 51 mm)

nejdražší je model se solárním nabíjením a safírovým sklem — tři velikosti (42, 47 a 51 mm)

Dobrou zprávou je, že výše zmíněné hodinky budou brzy v prodeji i na českém trhu. Už nyní proto můžete objednávat nejnovější model Fenix 7 s dodáním na začátku února. Jejich cena se pohybuje v rozmezí 17 — 25 tisíc korun. Na výběr jsou ale i starší modely Garmin Fenix 6 a Garmin Fenix 5.

Napsat komentář