Nová funkce od Apple pomůže podnikům s platbami

Na známých telefonech od společnosti Apple se objeví nová funkce, která souvisí s platbami. Jsou zde ale některá omezení, o kterých byste měli také vědět.

Konkrétně se jedná o funkci Tap to Pay, díky které budete moct iPhone využít jako bezkontaktní terminál pro platby, třeba ve své prodejně či kavárně. Zákazníci pak mohou snadno zaplatit přes Apple Pay nebo kreditní kartou.

Zásadním omezením je, že funkce není dostupná pro všechny telefony, ale pouze pro telefony iPhone vyšší řady, a to od iPhone Xs a novější. Dalším důležitým krokem je mít v telefonu nainstalované některé partnerské aplikace, které zprostředkovávají příjem plateb.

Tato funkce je zatím ve fázi představení, a ještě zdaleka nebyla spuštěna. Nejprve se objeví v obchodech Apple Store a pak se bude dále rozšiřovat její využívání i pro další firmy a podniky. Primárně se s ní ale zatím počítá pouze pro využití v USA. Do České republiky se určitě dostane až o něco později.

Pokud nyní plánujete vyměnit starý telefon za nový, a chtěli byste si rovnou vybrat model iPhone, vybírejte z novějších modelů, které vám umožní v budoucnu využít i tuto novou funkci Tap to Pay. Na výběr je z mnoha variant telefonů, třeba jako iPhone Xs, iPhone 11 Pro, iPhone 12 Mini, ale i nejnovější modely iPhone 13.

Napsat komentář