Na trh se po delší době vrací telefon s výsuvnou klávesnicí

Možná jste si všimli, že na trhu s telefony se zařízení s klávesnicí už nějaký čas neobjevilo. Značka Planet Computers to ale brzy změní. Pošle do světa další zařízení. Telefon byl sice představen již před rokem, do výroby jde ale až nyní.

Konkrétně se jedná o model s názvem Astro Slide, jenž funguje jako klasický smartphone. Ale také nabídne plnohodnotnou vysouvací QWERTY klávesnici, čímž se z něj ihned stane malý kapesní počítač.

Telefon nabídne AMOLED displej o velikosti  6,39“. Velmi netypické je, že tento model má dokonce dva konektory pro připojení USB-C a také dva systémy. To znamená, že na telefonu běží systém Android 11, a je zde i rozšíření, protože uživatel bez problému přepne na Linux. Na zadní straně je fotoaparát o velikosti 48 Mpx. Přední fotoaparát je i na přední straně. Telefon také podporuje využití dvou nanoSIM najednou (microSD a eSIM). Vnitřní úložiště vám poskytne kapacitu 128 GB.

U tohoto zařízení nechybí ani podpora nejnovější sítě 5G. Integrovaná baterie s kapacitou 4 000 mAh dotváří z telefonu výkonnější zařízení, které vám vydrží déle nabité. Výhodou je i bezdrátové nabíjení.

Zmíněná společnost se nyní pokouší o třetí telefon s klávesnicí. Už má tedy dva předchůdce, a to se skládací konstrukcí a označením Gemini PDA.

Cena výše zmíněného zařízení se na zahraničním trhu pohybuje kolem 600 liber (cca 18 500 korun). Na českém trhu zatím není k dispozici. Aktuálně proto vybírejte z nabídky různých modelů ať už s Android, nebo iOS.

Napsat komentář