Na trh se dostaly hodinky, které využijete do extrémních podmínek

Finská značka Polar nedávno představila další hodinky, u kterých předvedla, že jejich funkce dokáže ještě vylepšit a zdokonalit tak, aby si poradily v každém prostředí.

Jedná se o hodinky Polar Grit X Pro. Ty jsou navrženy tak, aby odolaly extrémním podmínkám. Konkrétně zvládnou odolat velmi nízkým i vysokým venkovním teplotám, a to konkrétně v rozmezí od -20 do +50°C. To ale není vše. Tyto hodinky fungují i při vysokém ponoru až do hloubky 100 m pod hladinou. Jsou proto ideální hlavně pro sportovce, hlavně pro běžce, plavce, potápěče, ale i pro využití například při horské turistice.

Takové zařízení musí splňovat ty nejvyšší normy stupně krytí a odolnosti. Tady je to konkrétně MIL-STD810G, což je přísná armádní norma. Tyto hodinky tudíž odpovídají odolnosti na vojenské úrovni. Displej je vyroben ze safírového skla (odolného proti poškrábání), tělo je z titanu, což zajišťuje maximální ochranu proti poškození.

Zásadní je velmi vysoký výkon baterie. Ta vydrží na jedno nabití až týden. V případě využití tréninkového režimu se zapnutou GPS navigací vydrží 40 hodin. Ať už využíváte jakékoliv chytré zařízení, tyto hodinky snadno spárujete s iOS i s Androidem.

Kromě toho zvládne zařízení to, co každé jiné chytré hodinky, snadno vám zobrazí notifikace z telefonu, zprávy o počasí či příchozí hovor. Jak již bylo zmíněno, jsou vhodné pro sportovce, protože vám spočítají kroky i uběhnuté kilometry, ale uvnitř najdete i GPS navigaci, kompas či výškoměr. Součástí je i funkce zpětného sledování, díky které se bez problému vrátíte stejnou cestou zpět do výchozího bodu, odkud jste vycházeli. Dále je zde například funkce Training Load Pro, se kterou můžete sledovat své předchozí sportovní výkony, a dokonce i zjistit, jak namáháte své jednotlivé části těla. Tomu pak přizpůsobíte svůj trénink. Uvnitř se nachází mnohem více funkcí, které určitě oceníte při sportu i po něm (například také monitoring spánku nebo různá dechová cvičení).

Výhodou je, že finská společnost Polar cílí i na české uživatele, a proto nebudete mít problém tyto hodinky aktualizovat i do českého jazyka. Jejich předchůdce, tedy Polar Grit X seženete aktuálně na našem trhu za cenu kolem 11 a půl tisíce korun.

Napsat komentář