Brýle pro virtuální realitu snadno propojíte s telefonem

Čínský výrobce elektroniky HTC je na trhu už několik let a za tu dobu se soustředí na výrobu smartphonů, ale také příslušenství pro virtuální realitu. Nyní přichází s další novinkou v podobě elegantních brýlí pro virtuální realitu.

Brýle s názvem Vive Flow není třeba spárovat s počítačem, ale postačí vám k tomu kompatibilní chytrý telefon (připojení přes Bluetooth nebo Wi-Fi), který bude mít alespoň Android 9. Tyto brýle jsou primárně určené pro odpočinek a relaxaci, ale také vám pomohou při usínání. Nechybí zde ale ani hry a zážitky, které s nimi snadno prožijete.

Fungují na principu zobrazování pomocí dvou LCD displejů. Velkou výhodou je, že lidé, kteří nosí dioptrické brýle v běžném životě, je tentokrát mohou sundat. Na těchto speciálních brýlích si snadno nastavíte sedm úrovní ostrosti. Uvnitř se také nachází aktivní chladicí systém, jenž zabrání tomu, aby se zamlžovala optika nebo, aby se vám potila tvář. Díky nastavitelným nožičkám poskytují pohodlí všem, protože se přizpůsobí každému tvaru a velikosti hlavy. Téměř ani nepoznáte, že je máte na sobě, Jejich hmotnost je pouhých 189 g.

Součástí jsou také dva mikrofony (s redukcí okolního šumu a ozvěny) a dva reproduktory (poskytují čistý zvuk), interní paměť je velká 64 GB. Na brýlích jsou umístěné dokonce i dva fotoaparáty, díky kterým si zobrazíte aplikace a hlavní nabídku.

Výše zmíněné brýle jsou zatím dostupné pouze pro předprodej, a to jen na zahraničním trhu za 499 dolarů (cca necelých 11 tisíc korun). Není zatím zcela jasné, kdy se dostanou k nám. Aktuálně na českém trhu seženete různé brýle pro virtuální realitu od společnosti HTC, které jsou určené spíše pro připojení k počítači.

Napsat komentář