Microsoft Flight Simulator byl obnoven už vloni, ale neustále přináší nové aktualizace

Hra virtuálního létání nové generace už sice není žádnou novinkou, neboť poslední verze vyšla v srpnu loňského roku. I tak je to něco, co rozhodně stojí za zmínku.

Za tvorbou nového dílu stojí francouzští vývojáři z firmy Asobo, která funguje od roku 2002. Firma se rozhodla tento původní simulátor od firmy Microsoft obnovit a vylepšit po téměř 14 letech. Hra vyšla k využití na počítač, a to ve třech edicích – Standard, Deluxe a Premium Deluxe. Ke konci roku 2020 přenesli vývojáři tuto hru dokonce k využití pro headset na virtuální realitě, což zároveň snadno připojíte k počítači.

Víte, že první Flight Simulator 1.0 vzniknul už v roce 1982, kdy ho odkoupila právě společnost Microsoft? Prvním samostatným projektem, který ale vznikal samostatně v režii Microsoftu, byl díl určený pro Windows 95.

Herní zážitek je opravdu autentický, díky velkému rozlišení přináší detailní zpracování, které se promítne nejen do prvků v kokpitu letadla, ale i ve zpracování zemského povrchu. Z kabiny tak můžete pozorovat infrastrukturu a nejmenší detaily na zemi. Velmi věrohodně je promítnuté také počasí a jeho změny, snadno prožijete průlet bouřkou za minimální viditelnosti, prudký vítr nebo i průzračné nebe (v dané lokaci si sami dokonce můžete zvolit aktuální počasí, které odpovídá realitě). Není zde sice žádná dějová linka, ale pokud by vám to chybělo, snadno si zde vyberete sérii misí, kde plníte úkoly od svého školitele. Je zde také možnost volby multiplayer, takže nebudete mít problém hrát s více hráči najednou. Zároveň máte v nabídce různé typy letadel, ať už si vyberete malé akrobatické letadlo nebo třeba obrovský Airbus, je to na vás.

Kromě toho, že tento novější simulátor přinesl nové grafické ovladače, tak poskytuje neustále aktualizovaný obsah. Pokud jste byli zvyklí na starší simulátor, tak v tomto si můžete užít desítky nových letišť, letadel, ale i mnoho nových pohledů na světové památky z ptačí perspektivy. Přibyl sem například detailní pohled na Velkou Británii, Irsko, Tokio, Francii a další země a města. Bez omezení létáte po celé planetě, a to díky spolupráci s mapami Bing. Omezením je ale to , že se do hry zatím nepromítají české lokalizace.

Asi zatím poslední a podstatnou aktualizací je to, že vývojáři snížili objem hry na vašem disku až o polovinu. Původně byste proto potřebovali 150 GB volného HDD. Nyní vám bude simulátor zabírat 80 GB prostoru, což je výrazné snížení.

Na co dalšího se můžete těšit letos v létě 2021? Vývojáři plánují přenést hru k využití také pro herní konzole Xbox Series X/S.

Pořiďte si vlastní hru Microsoft Flight Simulator, k tomu potřebné příslušenství a zažívejte úžasné zážitky z výšky, a to i z pohodlí domova.

Napsat komentář