Fitbit uvede do svých zařízení funkci na detekci chrápání

Americká společnost, jenž se od roku 2007 zaměřuje na spotřební elektroniku a fitness, plánuje do svých chytrých zařízení přidat novinku, a to v podobě detektoru chrápání.

Tato funkce se originálně jmenuje Snore & Noise Detect a bude sledovat veškeré noční zvuky, které jsou vydávány ve vašem okolí, včetně chrápání. Konkrétně to funguje tak, že zařízení analyzuje úroveň okolního hluku. Když pak detekuje hluk, který je hlasitější než klasická hladina hluku, snaží se určit, zda jde skutečně o chrápání, nebo o něco jiného. Podmínkou je, že funkce vyžaduje mít zapnutý mikrofon po celou dobu spánku. Dalším omezením je, že hodinky musíte mít nabité alespoň na 40 % své kapacity, jinak to nebude fungovat. Je to totiž velká zátěž pro baterii zařízení, které vyžaduje časté nabíjení.

Výrobce ale zatím nijak neuvádí, jak byste měli s informací o možném chrápání dále naložit a jestli je vůbec nějak využijete. Jelikož ale chrápání a stavy, které k němu vedou, mohou vážně narušovat spánek, je určitě užitečné si situaci s chrápáním uvědomit. Nevýhodou je hlavně to, že zařízení nedokáže rozlišit, zda chrápete vy, nebo partner po vašem boku. Výrobci dále doporučují, abyste během spánku, kdy chcete detekci chrápání použít, eliminovali veškeré rušivé okolní zvuky, které by mohli narušit detekci.

Fitbit kromě toho plánuje funkci s názvem Sleeping animals (Spící zvířata). Zatím je ale stále v rané fázi vývoje. A co půjde? Vypadá to tak, že to zaznamená váš styl spánku, který připodobní k druhu konkrétního zvířete. Podle daných informací to bude tak, že například neklidný spáč bude připodobněný k medvědovi, ten, kdo spí málo, bude připodobněný ke kolibříkovi nebo naopak vytrvalý spáč bude připodobněný k želvě. Ale stále ani tady není jisté, k čemu se vám bude taková informace a jak takovou funkci vlastně využijete.

Aplikace pro detekci chrápání není zatím plně testována ani není k dispozici všem uživatelům. Na její využití si zatím budeme muset počkat.

Chtěli byste si také pořídit své chytré hodinky, náramek nebo třeba osobní váhu, a mít tak pod dohledem sportovní aktivity a zdravý životní styl? Vybírejte z aktuální nabídky Fitbit zařízení a příslušenství.

Napsat komentář