LG představí další novinku, která je spojením moderních technologií a ochrany zdraví

Jikohorejská společnost LG letos představí na trhu svou vylepšenou verzi chytrého respirátoru. Je speciální, neboť je elektronický a má v sobě zabudované nové vychytávky. Navíc se nejedná o běžný látkový respirátor, jaký vás asi napadne, ale je vyrobený z prvotřídního plastu.

Tento respirátor nese název PuriCare Wearable Air Purifier. Není to zcela nová technologie, jak by se mohlo zdát, ale vylepšená verze z loňského roku. Předchozí model má zabudované ventilátory a dýchací senzor. Jedná se vlastně o takovou čističku vzduchu s pokročilým systémem filtrace (uvnitř jsou dva zabudované HEPA filtry), která je určená pro osobní užití. Vzduch se tak nečistí jen při vdechu, ale i při výdechu. Zmíněný senzor zjišťuje cyklus a objem dechu daného uživatele. Ventilátory se podle toho automaticky zrychlují, či zpomalují, čímž napomáhají nasávat čistý, filtrovaný vzduch. Zároveň snižují odpor při výdechu, čímž usnadní dýchání. Tento typ ochrany je proto vhodný nejen pro samotného majitele, ale i pro jeho okolí.

Nový model má také HEPA filtry, ale ty jsou jsou menší a lehčí. Jejich výhodou je, že dokáží zachytit více jak 99,97 % částic. Oproti předchozímu modelu má lepší zabudované ventilátory. Také má v sobě něco navíc, a to mikrofon a reproduktor.

Uvnitř respirátoru se nachází vylepšená baterie s kapacitou 1 000 mAh, se kterou rouška vydrží nabitá až 8 hodin. Samotné nabíjení trvá asi 2 hodiny. Oproti těm klasickým, na které jsme zvyklí, vypadá tento respirátor opravdu robustně a těžkopádně, ale váží pouhých 94 gramů.

Určitě víte, jak je kolikrát složité skrze respirátor nejen mluvit, natož rozumět druhé osobě, která k vám promlouvá. Tento model proto disponuje funkcí VoiceON. Ta rozpozná, když mluvíte, a automaticky skrze zabudované technologie (reproduktor a mikrofon) zesílí váš hlas, aby vám bylo co nejlépe rozumět.

Na trh se tento speciální model dostane během srpna, ale prozatím pouze v Thajsku. Cena ještě nebyla odhalena. Loňský model stojí 250 dolarů (cca 5 500 korun). Na další konkrétní informace si musíme počkat.

Hledáte-li praktickou a účinnou ochranu dýchacích cest, vybírejte třeba z této nabídky respirátorů. Ty dnes seženete v nejrůznějších velikostech, barevných variantách a odlišných tvarech.

Napsat komentář